Marek Michálek: Udělali jsme partu, která tu chyběla

0 426

Krajskému přeboru a I. B třídě zatím vévodí týmy z Českolipska. V prvním případě je to Skalice, v té zmiňované nižší soutěži zase Mimoň. „Pomyslnou bednu bychom brali,“ říká brankář Mimoně Marek Michálek.


O víkendu jste rozstříleli Jablonné 7:0! Jak byste popsal tento zápas?

Zápas se odehrával na těžkém terénu. Nám se podařilo vstřelit rychlé dvě branky a potom už to bylo jednoduché. Jablonné nemělo během zápasu téměř žádné šance. Pro mě bylo celkem zklamáním. Z mého pohledu to byl zatím nejslabší soupeř soutěže.

Po devíti kolech jste na prvním místě, kde vidíte hlavní důvody zatím úspěšného podzimu?
Řekl bych, že máme jednu z nejlepších, ne-li nejlepší obranu soutěže. Dostáváme málo gólů a většinou nějaký dáme. Vhodně jsme tým doplnili a udělali zase partu, která tu podle mě chyběla.


S jakým cílem jste vlastně šli do sezony?

Před sezónou jsme si řekli, že půjdeme zápas od zápasu. Že budeme chtít vyhrávat domácí utkaní a to se nám zatím daří. Chtěli jsme hrát v horní polovině tabulky, takže tahle pozice je pro nás velmi příjemná a užíváme si ji. Sezóna je však dlouhá, může se přestat dařit a jste rázem dole. Uvidíme, ale pomyslnou bednu bychom brali.

Doma jste zatím bodově stoprocentní. Teď si můžete vylepšit skóre i na venkovních zápasech, jedete k předposledním Hodkovicím.
To je pravda. Samozřejmě pojedeme do Hodkovic v roli favorita, ale v téhle třídě je každý zápas jiný a nikdy nevíte, co se stane. Hodkovice porazily silné týmy, ale prohrály zase se slabými, nevím, co si o tom myslet a co od toho zápasu čekat. My tam pojedeme opět pečlivě bránit a pokusit se neinkasovat a z našich šancí nějaký ten gól dát.

Co vy a Démoni, uvidí vás ještě fanoušci v dresu jejich áčka?
Nó, to je pro mě těžká otázka. Je pravda, že jsem tuhle kapitolu ještě neuzavřel. Určitě mě láká opět si zahrát zápas v lize. Momentálně na to není prostor. Ale kdo ví, stát se může všechno a jednou si třeba zase démonský dres obléknu.

ptal se Alex Neugebauer

foto: Renata Krejná

Podobné články