Marek Michálek: Udělali jsme partu, která tu chyběla

0 452

Krajskému přeboru a I. B třídě zatím vévodí týmy z Českolipska. V prvním případě je to Skalice, v té zmiňované nižší soutěži zase Mimoň. „Pomyslnou bednu bychom brali,“ říká brankář Mimoně Marek Michálek.


O víkendu jste rozstříleli Jablonné 7:0! Jak byste popsal tento zápas?

Zápas se odehrával na těžkém terénu. Nám se podařilo vstřelit rychlé dvě branky a potom už to bylo jednoduché. Jablonné nemělo během zápasu téměř žádné šance. Pro mě bylo celkem zklamáním. Z mého pohledu to byl zatím nejslabší soupeř soutěže.

Po devíti kolech jste na prvním místě, kde vidíte hlavní důvody zatím úspěšného podzimu?
Řekl bych, že máme jednu z nejlepších, ne-li nejlepší obranu soutěže. Dostáváme málo gólů a většinou nějaký dáme. Vhodně jsme tým doplnili a udělali zase partu, která tu podle mě chyběla.


S jakým cílem jste vlastně šli do sezony?

Před sezónou jsme si řekli, že půjdeme zápas od zápasu. Že budeme chtít vyhrávat domácí utkaní a to se nám zatím daří. Chtěli jsme hrát v horní polovině tabulky, takže tahle pozice je pro nás velmi příjemná a užíváme si ji. Sezóna je však dlouhá, může se přestat dařit a jste rázem dole. Uvidíme, ale pomyslnou bednu bychom brali.

Doma jste zatím bodově stoprocentní. Teď si můžete vylepšit skóre i na venkovních zápasech, jedete k předposledním Hodkovicím.
To je pravda. Samozřejmě pojedeme do Hodkovic v roli favorita, ale v téhle třídě je každý zápas jiný a nikdy nevíte, co se stane. Hodkovice porazily silné týmy, ale prohrály zase se slabými, nevím, co si o tom myslet a co od toho zápasu čekat. My tam pojedeme opět pečlivě bránit a pokusit se neinkasovat a z našich šancí nějaký ten gól dát.

Co vy a Démoni, uvidí vás ještě fanoušci v dresu jejich áčka?
Nó, to je pro mě těžká otázka. Je pravda, že jsem tuhle kapitolu ještě neuzavřel. Určitě mě láká opět si zahrát zápas v lize. Momentálně na to není prostor. Ale kdo ví, stát se může všechno a jednou si třeba zase démonský dres obléknu.

ptal se Alex Neugebauer

foto: Renata Krejná

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.