Loading...
StřelbaVenkovní

Manušičtí střelci vybojovali na MČR pět medailí

Sportovně střelecký klub Manušice se v letošním roce zúčastnil rekordním počtem nominovaných střelců MČR. Celoroční úspěchy manušických puškařů a pistolářů se promítly do nominačních limitů, kdy se podařilo obsadit 34 startů v disciplínách vzduchová puška 30 ran leže, 40 a 60 ran v stoje a vzduchová pistole 40 a 60 ran.

Je to velká odměna pro všechny účastníky hlavně proto, že se v této sezoně hodně přiostřily podmínky zejména pro dětské střelce. Těm se totiž 30 ran začalo počítat na desetiny tak jako dospělým puškařům. Tento rok už nestačilo jen střílet desítkové tečky uprostřed terče, ale trefit se na deset metrů tak, aby prostřelená dírka po diabolce v terči co největší plochou překrývala zmíněnou desítkovou tečku. No a právě toto našim manušickým střelcům šlo celý rok. Další velkou změnou je od letoška počet ran v kategoriích ženy/juniorky. Těm světová střelecká asociace přidala dvacet ran ve stoje a tím srovnala na stejnou úroveň výkonnost můžů/ juniorů a žen/ juniorek. No a pro ženy a dívky to byla velká výzva, které se ale rozhodně nezalekly.

SSK Manušice získaly na mistrovství České republiky pět medailí, čtyři umístění těsně pod bednou a dalších devět skvělých míst v první desítce.

1. MÍSTO A TITUL MISTRYNĚ ČR, VZPU 40 ST. DOROST- BRABCOVÁ KAROLÍNA
2. MÍSTO A TITUL VICEMISTŘI ČR, VZPU 40 ML. DOROST – DRUŽSTVO SSK MANUŠICE, BÍLEK ONDŘEJ,
HELIKAR JAN, PÍREK MARTIN
3. MÍSTO, VZPU 30 DO 12. LET- ŠTĚPÁNÍK JAN
2. MÍSTO A TITUL VICEMISTŘI ČR, VZPU 30 DO 12. LET – DRUŽSTVO SSK MANUŠICE, ŠTĚPÁNÍK JAN, KOVÁŘ DAVID, PROKOP PAVEL
2. MÍSTO A TITUL VICEMISTRYNĚ ČR, VZPU 60 ŽENY – DRUŽSTVO SSK MANUŠICE, KAILOVÁ MICHAELA, ŠIRLOVÁ MICHAELA, HUBENÁ ŠÁRKA
4.MÍSTO, VZPU 40 ST. DOROST – DRUŽSTVO SSK MANUŠICE, BRABCOVÁ KAROLÍNA, SVOBODOVÁ VERONIKA, MARTÍNKOVÁ KAROLÍNA
4. MÍSTO, VZPU 40 ML. DOROST – BÍLEK ONDŘEJ
4. MÍSTO, VZPU 30 DO 12. LET – KOVÁŘ DAVID
4. MÍSTO, VZPU 30 DO 14. LET – BANDAS MATĚJ
5. MÍSTO, VZPI 40 ST. DOROST – LANGER MIROSLAV
6. MÍSTO, VZPU 40 ML. DOROST – DRUŽSTVO SSK MANUŠICE, PROKOP ONDŘEJ, MARK RUDOLF, BANDAS MATĚJ
7. MÍSTO, VZPU 40 ML.DOROST – HELIKAR JAN
7. MÍSTO, VZPU 30 DO 14. LET – DRUŽSTVO SSK MANUŠICE, MARTÍNKOVÁ KAROLÍNA, BANDAS MATĚJ, NĚMEC JAKUB
8. MÍSTO, VZPU 30 DO 14. LET – KUČERA ADAM
9. MÍSTO, VZPU 30 DO 14. LET – MARTÍNKOVÁ KAROLÍNA
9. MÍSTO, VZPI 40 ML. DOROST – SALAVCOVÁ HANA
9. MÍSTO, VZPU 40 ML. DOROST – PÍREK MARTIN
9. MÍSTO, VZPU 60 ŽENY – KAILOVÁ MICHAELA
10. MÍSTO, VZPU 60 ŽENY – ŠIRLOVÁ MICHAELA

Nejen těmito výkony, ale i výsledky všech ostatních manušických střelců, kteří si většinou potvrdili svoji skvělou formu, se klub SSK Manušice řadí mezi absolutní špičku ve svém sportovním odvětví. Střelba se díky klubu SSK Manušice stává v okrese čím dál víc populárnější a tento sport vyhledává více a více zájemců.
Za SSK Manušice patří obrovské poděkování městu Česká Lípa, stejně tak i všem manušickým trenérům a nejvíc všem střeleckým rodičům, kteří trpělivě a úžasně podporují své děti v tomto sportu.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.