Loading...
Střelba

Manušičtí střelci si vezou z Liberce čtyři zlaté

V neděli 17.1.2016 vyvrcholila posledním, čtvrtým kolem tradiční Liberecká vzduchovková liga, kterou pořádá SSK Liberec. Všech čtyř kol se v hojném počtu zúčastnili i střelci z manušického klubu. 

V puškových disciplínách vstoje sportovci z SSK Manušice, zvítězili ve všech kategoriích, mimo veteránů. Do 16 let zvítězila Karolína Brabcová, do 18 let Vlasta Bartoníčková, kdy hned za ní na druhou příčku se zařadila Anarzaya Byambaa, v ženách zlato vybojovala Michaela Širlová a v mužích Jaroslav Špitálský. I další umístění v těchto kategoriích je na slušné úrovni, v šestnáctkách Denisa Dittrichová obsadila velice pěkné páté místo a je třeba pochválit i úplné začátečníky v této kategorii Davida Heráka za 11. místo, Ondřeje Sehnala za 14. a Martina Pírka za 15. místo. V ženách zůstala hned pod stupni vítězů, tedy na čtvrté příčce Bilguunzaya Byambaa, 8. místo vybojovala Šárka Hubená a hned za ní se umístila Miroslava Kučerová. Ve veteránech manušický Zdeněk Kučera zůstal rovněž, hned pod stupni vítězů na pěkné čtvrté příčce.  

Kde se nám letos tolik nedařilo, bylo u těch nejmladších a to v kategorii do 12 a 14 let vleže. Stupně vítězů dvanáctek bezkonkurenčně obsadila děvčata z Liberce. Ve čtrnáctkách zvítězila Jana Bublová, rovněž z Liberce a to absolutním nástřelem 900 bodů. I v těchto kategoriích stříleli sportovci z SSK Manušice slušné výsledky, ale bohužel letos to na ty nejlepší nestačilo. Určitě je to velká motivace do příštích tréninků. Je zde mnoho nováčků, kteří se v příštích letech určitě prosadí a probojují se na stupně nejvyšší.

V pistolových disciplínách, které jsou v Manušicích zastoupeny skromněji, startoval v dorostu David Drobný, který obsadil sedmou příčku. V mužích Pavel Balog šestou a ve veteránech Evžen Mertlík skončil pátý a Antonín Pomeisl sedmý.

Autor: Alexandr Neugebauer

IMG_6247 IMG_6257 IMG_6258 IMG_6260 IMG_6265 IMG_6266 IMG_6276 IMG_6282 IMG_6296 IMG_6300 IMG_6307

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.