Manušičtí střelci jsou schopni konkurovat profesionálům

0 78

Minulý víkend se v Plzni uskutečnilo Mistrovství České republiky sportovních střelců. Letošní ročník byl pro střelce z Manušic hodně o zkušenostech. Mladší sbírali své první dojmy s vrcholnou soutěží a starší museli tvrdě bojovat o pozice na předních místech žebříčku.

Celé mistrovství bylo silně obsazeno, zejména v nejmladší kategorii dorostu, kam se probojovalo více jak 170 závodníků z celé České republiky. I přes silnou konkurenci se manušickým podařilo získat dva velmi cenné kovy. První medaile byla stříbrná a to v disciplíně sportovní malorážka 60 ran leže kategorie juniorky, kterou získalo družstvo ve složení Karolína Brabcová, Kateřina Divíšková a Michaela Kailová nástřelem 1844,4 bodu. Poslední zmiňovaná skončila na pěkném 6. místě v jednotlivcích a společně s Karolínou Brabcovou uzavřeli desítku nejlepších. V druhé disciplíně 3×20 ran se družstvo ve složení Denisa Dittrichová, Michaela Kailová a Karolína Brabcová umístilo na bronzové příčce s nástřelem 1702 bodů. Karolína Brabcová bojovala o medaili v osmičlenném finále jednotlivců, kde podlehla soupeřkám a skončila na 8. místě. Pro výše zmiňované to bylo složitější, že z důvodu nominace do české reprezentace musely startovat ve starší kategorii. Pokud by startovaly ve své dorostenecké kategorii, byl by počet medailí podstatně vyšší.

K celkově dobrému jménu manušických střelců přispěl i Ondřej Bílek svým 6. místem v 3×20 dorostenci. Sportovně střelecký klub Manušice potvrdil, že patří k nejlepším týmům v České republice a jeho střelci jsou schopni konkurovat profesionálům, kteří mají k dispozici tu nejmodernější techniku a vybavení.