Loading...
StřelbaVenkovní

Manušičtí střelci jsou schopni konkurovat profesionálům

Minulý víkend se v Plzni uskutečnilo Mistrovství České republiky sportovních střelců. Letošní ročník byl pro střelce z Manušic hodně o zkušenostech. Mladší sbírali své první dojmy s vrcholnou soutěží a starší museli tvrdě bojovat o pozice na předních místech žebříčku.

Celé mistrovství bylo silně obsazeno, zejména v nejmladší kategorii dorostu, kam se probojovalo více jak 170 závodníků z celé České republiky. I přes silnou konkurenci se manušickým podařilo získat dva velmi cenné kovy. První medaile byla stříbrná a to v disciplíně sportovní malorážka 60 ran leže kategorie juniorky, kterou získalo družstvo ve složení Karolína Brabcová, Kateřina Divíšková a Michaela Kailová nástřelem 1844,4 bodu. Poslední zmiňovaná skončila na pěkném 6. místě v jednotlivcích a společně s Karolínou Brabcovou uzavřeli desítku nejlepších. V druhé disciplíně 3×20 ran se družstvo ve složení Denisa Dittrichová, Michaela Kailová a Karolína Brabcová umístilo na bronzové příčce s nástřelem 1702 bodů. Karolína Brabcová bojovala o medaili v osmičlenném finále jednotlivců, kde podlehla soupeřkám a skončila na 8. místě. Pro výše zmiňované to bylo složitější, že z důvodu nominace do české reprezentace musely startovat ve starší kategorii. Pokud by startovaly ve své dorostenecké kategorii, byl by počet medailí podstatně vyšší.

K celkově dobrému jménu manušických střelců přispěl i Ondřej Bílek svým 6. místem v 3×20 dorostenci. Sportovně střelecký klub Manušice potvrdil, že patří k nejlepším týmům v České republice a jeho střelci jsou schopni konkurovat profesionálům, kteří mají k dispozici tu nejmodernější techniku a vybavení.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.