Lukáš Mikysa: věřím, že to s klukama dotáhneme do konce

0 271

Fotbalová I. B třída by mohla na jaře připravit napínavý souboj týmů z Českolipska o postup do vyšší soutěže. První Mimoň a třetí Holany dělí od sebe pět bodů (což při tříbodovém systémů není zas tak velký rozdíl) a může se klidně stát, že se o postupujícím rozhodne ve vzájemném mači v předposledním kole. „Do sezony jsme šli s cílem postoupit do 1.A třídy a já věřím, že to s klukama dotáhneme do konce,“ říká fotbalista Holan Lukáš Mikysa.

Jste spokojený se třetím místem?

Když si vybavím, jak lacině jsme přišli o body z některých zápasů, tak spokojen nejsem.

S jakým cílem jste vlastně šli do sezony?

Do sezony jsme šli s cílem postoupit do 1.A třídy a já věřím, že to s klukama dotáhneme do konce. Ztráta na 1. místo není tak velká. Teď bude zimní příprava, tak máme dost času se ještě zlepšit.

Máte přibližně vyrovnaný zisk z domácích a venkovních zápasů. Jakým stylem se hrají tyto nižší soutěže? Je to jako výše, kdy doma se útočí a venku se především hraje na remízu?

Tak je to spíš o tom, s kým hrajeme a jak trenér zvolí taktiku. Většinou na silné týmy hrajeme víc zezadu a na jednoho útočníka a na ty slabší se útočí víc. Občas se přizpůsobíme stylu hry soupeře a to taky nedělá dobrotu. Ale je pravda, že doma si dovolíme víc na tom našem pažitu a když nás ženou fanoušci. (úsměv)


Jak hodnotíte první místo Mimoně?

Tak Mimoň ma dobré a hlavně zkušené hráče. Ale když si vzpomenu, že minulý rok vlastně hráli o padáka, tak jsem docela překvapený s prvním místem. Ale jak se vrátil Mára Michálek, tak jenom stoupali.

Co říkáte právě na neprůstřelnost Marka Michálka, který nedostal gól v sedmi posledních zápasech?

Mára je dobrej golman, znám ho hlavně z futsalu, kde hrajeme spolu krajský přebor za Demony B a dřív jsme měli možnost i nakouknout do 1.ligy. Podle mě má Mára ještě na vyšší soutěže než je 1.B třída. A k té neprůstřelnosti mu gratuluji.

V I.B třídě jsou i další českolipské týmy. Když s nimi hrajete, je to pro vás „prestižnější“ než s týmy z Liberecka či Jablonecka? Nebo to nějak moc nevnímáte?

Tak určitě je to jiný zápas proti klukům, co znám. Jsem víc namotivovaný, den předem se poštuchujem, jak komu kdo nandá atd. a občas toho až lituji, pač se to nevyplácí, například letos Lokotka. (smích) Ale jinak se snažím každý zápas hrát na sto procent.

ptal se Alex Neugebauer

Tagged with: ,

Podobné články