Loading...
FotbalHlavníRozhovorVenkovní

Lukáš Mikysa: věřím, že to s klukama dotáhneme do konce

Fotbalová I. B třída by mohla na jaře připravit napínavý souboj týmů z Českolipska o postup do vyšší soutěže. První Mimoň a třetí Holany dělí od sebe pět bodů (což při tříbodovém systémů není zas tak velký rozdíl) a může se klidně stát, že se o postupujícím rozhodne ve vzájemném mači v předposledním kole. „Do sezony jsme šli s cílem postoupit do 1.A třídy a já věřím, že to s klukama dotáhneme do konce,“ říká fotbalista Holan Lukáš Mikysa.

Jste spokojený se třetím místem?

Když si vybavím, jak lacině jsme přišli o body z některých zápasů, tak spokojen nejsem.

S jakým cílem jste vlastně šli do sezony?

Do sezony jsme šli s cílem postoupit do 1.A třídy a já věřím, že to s klukama dotáhneme do konce. Ztráta na 1. místo není tak velká. Teď bude zimní příprava, tak máme dost času se ještě zlepšit.

Máte přibližně vyrovnaný zisk z domácích a venkovních zápasů. Jakým stylem se hrají tyto nižší soutěže? Je to jako výše, kdy doma se útočí a venku se především hraje na remízu?

Tak je to spíš o tom, s kým hrajeme a jak trenér zvolí taktiku. Většinou na silné týmy hrajeme víc zezadu a na jednoho útočníka a na ty slabší se útočí víc. Občas se přizpůsobíme stylu hry soupeře a to taky nedělá dobrotu. Ale je pravda, že doma si dovolíme víc na tom našem pažitu a když nás ženou fanoušci. (úsměv)


Jak hodnotíte první místo Mimoně?

Tak Mimoň ma dobré a hlavně zkušené hráče. Ale když si vzpomenu, že minulý rok vlastně hráli o padáka, tak jsem docela překvapený s prvním místem. Ale jak se vrátil Mára Michálek, tak jenom stoupali.

Co říkáte právě na neprůstřelnost Marka Michálka, který nedostal gól v sedmi posledních zápasech?

Mára je dobrej golman, znám ho hlavně z futsalu, kde hrajeme spolu krajský přebor za Demony B a dřív jsme měli možnost i nakouknout do 1.ligy. Podle mě má Mára ještě na vyšší soutěže než je 1.B třída. A k té neprůstřelnosti mu gratuluji.

V I.B třídě jsou i další českolipské týmy. Když s nimi hrajete, je to pro vás „prestižnější“ než s týmy z Liberecka či Jablonecka? Nebo to nějak moc nevnímáte?

Tak určitě je to jiný zápas proti klukům, co znám. Jsem víc namotivovaný, den předem se poštuchujem, jak komu kdo nandá atd. a občas toho až lituji, pač se to nevyplácí, například letos Lokotka. (smích) Ale jinak se snažím každý zápas hrát na sto procent.

ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.