Lukáš Mikysa – anketa Sportovní sympaťák Českolipska

0 319


Futsalista Démonů a fotbalista Stráže pod Ralskem zodpověděl otázky, které dostali všichni nominovaní.

 

Vezměme to od začátku. Jak ses dostal ke sportu?

Ke sportu jsem se dostal ve svých čtyřech letech, kdy mě mamka přihlásila do taneční školy Duha, ale mě to nebavilo a po každém tréninku jsem metelil rovnou na tréninky fotbalu. A před pár lety jsem narazil na futsal díky kamarádům a měl jsem hned dva koníčky.

 

Proč sis vybral právě ten tvůj sport?

Fotbal jsem si vybral díky kamarádům, se kterými jsem hrál a vyrůstal před barákem. Dokonce jsem s nimi chodil do školky a do školy. A hlavně proto, že mě baví kolektivní sport.

 

Zkus o výjimečnosti „svého“ sportu přesvědčit čtenáře. 🙂

Nerad někoho přesvědčuji, každého něco baví a u kolektivních sportů je dobré, že když něco zkazíte, tak vás kamarádi povzbudí a táhnete za jeden provaz. A když máte za zády skvělé fanoušky, tak to je také radost hrát.

 

Je pro tebe sport v něčem handicapem?

Sport je asi pro každého handicapem v čase. Občas ho je tak málo, že nevíte kam dřív skočit. A většinou se po vyhraném zápase jde slavit a můj handicap je ráno vstát. 🙂 PS: Občas se slaví i žal.

 

Jakému dalšímu sportu fandíš?

Mám rád florbal a hokej, který si občas také zahraji, a někdy se mrknu i na házenou.

 

Co považuješ za rozhodující sportovní moment ve svém životě?

Když jsem si měl vybrat střední školu, chystal jsem se jít do Jablonce a chtěl jsem tam hrát fotbal, tak jsem s klukama z dorostu dělal přijímací řízení a byl jsem vybrán jak do školy, tak na fotbal, ale nakonec mě rodiče nepustili, a tak jsem zůstal v České Lípě. Ale tady jsem měl možnost poznat spoustu fajn kluků, skvělou partu a zažít úspěchy, kterých do dneška nelituji. O 4 roky později se stejně kluci z Jablonce vrátili a říkali, že jsem o nic nepřišel, tak jsme byli zase pohromadě v B týmu. 🙂

 

Který sportovní úspěch považuješ prozatím za svůj životní?

Jako svůj sportovní úspěch považuji postup s FC Démoni Česká Lípa z 2.ligy Západ do Chance futsal ligy. Sice jsem odehrál jen pár zápasů, ale i to se počítá a byl jsem za ně moc rád.

 

Nacházíš u některé sportovní osobnosti inspiraci?

Ve fotbale mám rád Juana Romána Riquelmeho a strašně obdivuji Lionela Messiho, protože co ten občas vyvádí, to je až neskutečné. A ve futsale je borec Falcao. Ale kdybych měl dát místo osobností kamarády z Démonů, tak bych chtěl mít ránu jako Kaňkovský, přehled jako Švec, zakončení jako Soukup a triky jako Šindelář. 🙂

 

Prozradíš své osobní motto?

Bohužel žádné své osobní motto nemám, ale jelikož hraji ve fotbale stopera nebo defenzivní štít, tak si říkám: ,,Co leží, neběží.“ 🙂

 

Šaty dělají člověka. Dělají šaty i sportovce? 🙂

Mně osobně je jedno, co mám na sobě, hlavně že se vyhrává, podávám dobré výkony a je dobrá parta. Ale myslím si, že šaty nedělají sportovce. Si vezměte, že budu oblečený jak nějaký model, a pak přijdu na hřiště a nedám ani přihrávku.

 

A teď zlehka – jak probíhá tvé všední ráno a jak by mělo probíhat tvé ideální ráno?

Tak mé všední ráno probíhá podle toho, jaký mám ten den rozvrh, někdy vstanu dříve, někdy déle. Ideální ráno by pro mě bylo vstát jak chci, v klidu se najíst a zahrát si jeden zápas ve Fifě. Ale u mě je klasika, jak u všedního rána, tak ideálního rána, vstát, najíst se, vyčistit si zuby a mrknout na seznam.cz, kdo má ten den svátek. 🙂

 

Kultura na konec. Jaký je tvůj oblíbený film, jakou knihu bys nikdy nevyhodil a jakou hudbu si s chutí poslechneš?

Můj oblíbený film je Mariňák. Knížky čtu spíše o fotbale a jednotlivých fotbalistech a už jich mám pár ve skříni, a proto bych nevyhodil moji skříň. Hudbu si s chutí poslechnu skoro každou, kromě metalu a tvrdého rocku, nemám rád, jak u toho řvou. Ale mezi TOP patří jasně Míša David.

 

Děkujeme za rozhovor. Ptala se Jana Kočová

Foto (pod logem se sponzory): Renata Krejná

 

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.