Loading...
Atletika

Kvakoš zahájil atletickou sezonu

Stalo se již tradicí, že jednou z prvních atletických akcí v novém roce bývá Českolipský Kvakoš. Bylo tomu tak i letos, kdy se 6. ledna sešli v tělocvičně českolipského gymnázia atleti k tomuto výškařskému závodu.

V hlavní kategorii potěšil závodník a zároveň trenér atletických nadějí Jaroslav Hochmut, který ve vyrovnaném souboji porazil výkonem 160 cm Rumburské závodníky Jana Bergra, který zdolal stejnou výšku, ale vícekrát opravoval a Martina Prchala, který skočil o pět cm méně.

I v soutěži žen vítězila zkušenost. Výborná českolipská vrhačka a zároveň trenérka mládeže Veronika Süssnerová zavzpomínala na svoji vícebojařskou minulost, kdy patřila k nejlepším v ČR, a zvítězila výborným výkonem 150 cm před další všestrannou domácí závodnicí Vendulkou Ryšavou, ta zdolala 140 cm a závodnicí AC Rumburk Veronikou Fürstovou, která skočila 135 cm.

Nejlepší žákyní se stala domácí atletka Lucie Peškařová, zdolala laťku ve výšce 135 cm a nejlepším žákem Rumburský Marek Moudrý, který se blýskl výkonem 165 cm.

Výsledky naleznete zde.

Foto: Veronika Süssnerová

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.