Loading...
Fotbal

Konečně jsem na Kladně vyhrál, usmíval se Broschinský

Jarní paráda Arsenalu Česká Lípa pokračuje. A kapitán družiny Jan Broschinský by ji rozhodně nechtěl končit! Momentálně totiž českolipští fotbalisté okupují čtvrté místo a zažívají skvělý kalendářní rok 2013. Ze čtyř jarních zápasů, z nichž třikrát hráli venku, totiž vybojovali svěřenci trenéra Radima Nečase hned deset bodů! Příští neděli navíc hostí v přímém souboji o čelní pozice tabulky Kolín. Bude se rozhodně na co dívat.

Vítězství na Kladně se ovšem nerodilo lehce. Hrálo se na těžkém terénu a domácí dlouho odolávali. Jenže je do kolen poslalo vyloučení Samka a vlastní gól Vavřiny. Českolipští pak mohli své vedení ještě několikrát navýšit, nakonec se však museli spokojit pouze s vítězstvím 1:0. I to je ale velmi cenné. Nejenom o něm jsme si povídali s Honzou Broschinským.

Honzo, povedlo se vám vyhrát na Kladně, což upevnilo vaši pozici na čtvrtém místě tabulky. Navíc jste trochu stáhli absolutní čelo tabulky. Jaký je to pocit?
Je to určitě moc příjemné. Vytyčili jsme si v týmu takovou metu, že bychom rádi byli do čtvrtého místa, ale pokud by to bylo ještě výše, rozhodně bychom se nezlobili. Na Kladně jsem hrál už potřetí. Poprvé jsme tu s Vlašimí remizovali, pak dokonce s Lípou prohráli. Jsem rád, že se nám tu konečně povedlo uspět.

Jste čtvrtí a pořádně dýcháte na záda čelu tabulky. Nemrzí vás zpětně některé podzimní ztráty?
Zrovna nedávno jsme se o tom bavili s klukama. Mrzí nás zejména zápas s Vltavínem, kdy jsme vedli těsně před koncem o dva góly a dostali vyrovnávací gól prakticky se závěrečným hvizdem rozhodčího. Smůlu jsme měli také v duelu s Chomutovem, kde jsme rovněž neproměnili řadu šancí a hráli pouze 2:2. Mít o čtyři body víc, bylo by to lepší.

Čím to, že vám to zatím v kalendářním roce 2013 tak šlape?
Zejména nám velmi dobře vyšla příprava. Snažíme se hrát také speciální hry na tréninku, kdy používáme jeden, maximálně dva doteky a celkově nás to hodně baví. Myslím, že dokážeme přenést i do zápasu. To se ukázalo zejména proti Domažlicím. Venku jsme zatím hráli na těžkých terénech a doufám, že se můžeme ještě hodně zlepšovat.

Trenér Radim Nečas razí hodně ofenzivní styl hry, vyhovuje vám to? Je to určitě oproti předchozím sezonám České Lípy v České fotbalové lize příjemné změna.
Nesedí to pouze mě, ale myslím, že i celému týmu. Když se povede vydržet v podobné hře, tak věřím, že přitáhneme na stadion také větší počet diváků.

Pro ty by mohl být lákadlem zápas s Kolínem, jenž vévodí neúplné tabulce ČFL. Co od toho zápasu očekáváte vy sám?
Minule si pamatuji, že to byl velmi vyrovnaný zápas. Prohráli jsme tam 1:0, ale teď bychom to soupeři rádi vrátili. Další tři body stojí před námi a my je musíme vzít. Jsou před námi, když vyhrajeme, velmi se k nim přiblížíme. S jiným cílem než vítězstvím do zápasu jít nemůžeme.

Jak byste pozval diváky na příští neděli?
Uspořádali jsme s klukama v týmu takovou zajímavou věc. Víme o jednom chlapci, který má těžkou nemoc a jeho léčba stojí dost peněz.Chystáme se tedy celé vstupné odevzdat právě pro něj, stejně tak i značnou část prémií, pokud by se nám v neděli povedlo něco uhrát. Snad to vyjde.

Ptal se Radek Barkman

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.