Loading...
FotoStřelba

FOTO: Karolína Brabcová vítězství nepustila

Hned následující víkend po MČR proběhla další vrcholná soutěž ve střelbě ze vzduchových zbraní na střelnici v Plzni. Jednalo se o soutěž krajských družstev sportovců do 18 let. Krajská rada nominovala do puškových disciplin Karolínu Brabcovou z SSK Manušic a Radka Mikulčíka z SSK Liberec, do pistolových Veroniku Štulíkovou z SSK Jablonec Nad Nisou a Jindřicha Plíška z SSK 3. Uliční Česká Lípa. 

Nejprve nastoupili do soutěží pistoláři. Veronice se na začátku moc nedařilo, během soutěže se lepšila. Nakonec vybojovala devátou příčku. Jindra nastřílel 363 bodů, kdy toto mu stačilo na pátou příčku. Po pistolových soutěžích byl náš kraj na sedmém místě. Následovaly puškové disciplíny, zde bylo očekáváno polepšení. Vždyť za Liberecký kraj nastoupili sportovci, kteří před týdnem vybojovali tituly MČR. U Radka se projevila přemíra snahy, začal špatně, ale boj nevzdal a postupně se zlepšoval. Nakonec vybojoval druhé místo mezi dorostenci. Karolína nastoupila do závodu velice dobře a od začátku vedla. I když ostatní dívky střílely také dobře, Karolína vítězství nepustila. Její nástřel 418,3 je novým dorosteneckým rekordem ČR. Jde o výsledek, na který se vítězí při vrcholných akcí jako ME či na Světových pohárech.

Družstvo Libereckého kraje vybojovalo krásné třetí místo. Zvítězilo družstvo Moravskoslezkého  před Plzeňským krajem.   

DSC_2974 DSC_2976 DSC_3000 DSC_3002 DSC_3004 DSC_3017 DSC_3023 20160319_152347

 

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.