Karel Kaňkovský: už jsem nevěřil, že se nám to podaří otočit

0 76

O Karlu Kaňkovském se ví, že je to výtečný útočník, který pro každou obranu znamená permanentní ohrožení. Brankář týmu z Hrobce to ví po tomto víkendu také, poté, co mu českolipský ostrostřelec čtyřikrát vyplenil bránu.

Podle postavení v tabulce jste v sobotu byli favoritem, ale podle výsledku to asi moc jednoduché nebylo. Jak byste popsal utkání?
Podle tabulky jsme byli favoritem, ale na hřišti je to úplně něco jiného. Každý zápas s těmito soupeři je těžký. Do 30. minuty, než jsme dali první gól, tak mi to přišlo z naší strany nervózní. Měli jsme do té doby asi dvě gólovky, které jsme nedali. Ale po tom gólu se to trochu uklidnilo. Jenže začátek druhé půle jsme tak trochu zaspali. Dostali jsme ze standartky na 1:1. Pak jsme naštěstí dali z penalty na 2:1. Od té doby jsme ale přestali hrát a dostali jsme laciné dva góly. V tu chvíli už jsem nevěřil, že se nám to podaří otočit. Ale týmovým výkonem se nám to podařilo.

Dát čtyři góly je skvělý počin. Povedlo se vám dříve něco podobného?
Je hezký dát v jednom zápase 4 góly a vyhrát 4:3 (úsměv). Jinak už se mi podařilo dát na jaře v krajském přeboru proti Bílýmu Kostelu 5 gólů, ten zápas jsme vyhráli 5:1…

Máte 15 bodů. Spokojenost nebo, i když jste nováček, těch bodů mohlo být více? Kde jste zbytečně ztratili?
Myslím si, že těch bodů mohlo být o něco víc, kdyby se proti Kladnu a Velvarům neudělali individuální chyby.

Vy jste několik zápasů nehrál. Co vám přesně bylo?
Poslední přípravný zápas (shodou okolností s Hrobcemi) jsem si poranil vazy a meniskus v koleni.

Jak vnímáte trápení Nového Boru? Nedávno jste tam hrával.
Samozřejmě mě mrzí, kde se Nový Bor teď nachází. Snad ale v zimní přípravě dobře potrénují a odlepí se od dna tabulky.

Pojďme k futsalu. Je nějaká šance, že se ještě v letošní sezoně ukážete v dresu áčka Démonů?
Myslím, že se v dresu Démonů už neukážu.

A jak hodnotíte jejich letošní dosavadní působení v první lize?
Zatím mají 3 body, takže zatím žádná sláva, ale do konce sezony mají dost zápasu na to, aby uhráli dostatek bodů a udrželi se v první lize.