Junioři získali na domácím podniku tři body

0 11

O další body do tabulky první ligy juniorů bojovali v neděli na domácím turnaji i českolipští junioři. Proti vysoce favorizovanému Děčínu nestačili po všech směrech a podlehli mu 2:10, s Teplicemi si však poradili snadno 7:2.

FBC Gabriela Česká Lípa – 1. FBC DDM Děčín IV 2:10 (1:6, 1:1, 0:3)

V neděli 29.10. hostili naši junioři celek z Děčína. Už před utkáním bylo jasné, že zápas bude náročný i vzhledem k výsledku z posledního vzájemného zápasu. Ovšem na domácí palubovce si domácí věřili mnohem víc. To potvrdil Pirunčík, který v čase 4:42 otevřel skóre. Naneštěstí o osm vteřin později vyrovnal Pšenička a utkání posléze otočil ve prospěch hostů Zeman. V této chvíli domácí polevili a byl jasně vidět herní rozdíl. Zbytek první třetiny se totiž odehrával v režii Děčína. Nejdřív se prosadil v čase 6:38 Petrášek, a v 11. minutě skóroval také Zeman. Polák s Petráškem navíc přidali další rychlé góly a s Českou Lípou to nevypadalo dobře, o čemž vypovídal stav 1:6. Do druhé třetiny Lípa nastoupila zodpovědněji a vlažný výkon z první třetiny se proměnil ve znatelně lepší. Žádný velký obrat se ale nekonal. V čase 21:39 naladil domácí fanoušky Knespl snižujícím gólem na 2:6, ale radost jim záhy překazil Žáček, který zase rychle navýšil vedení hostů. To bylo z druhé třetiny vše a Lípa se chystala poprat ještě ve třetí třetině. K ničemu takovému bohužel ale nedošlo. Děčín si pojistil své vítězství třemi góly. Po trefě Pšeničky zkompletoval svůj hattrick Zeman a o poslední vstřelený gól do českolipské sítě se postaral těsně před koncem opět Pšenička. Česká Lípa si z tohoto utkání odnesla důležité zkušenosti, které jistě využije v dalších zápasech.

FBC Gabriela Česká Lípa – DDM Dynamo Teplice 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

Českolipští junioři vstoupili do druhého zápas výtečně. V první minutě zápasu dál gól Pirunčík a českolipští hráči vedli. Domácí hráli hodně na balonku a po první třetině vedli již 3:1. I ve druhé třetině se hrálo spíše na teplickou branku. Českou Lípu sice podržel několika výbornými zákroky brankář Nechvíle, ale střelecky se domácí prosazovali pravidelně. Skóre po druhé třetině už bylo 6:2 pro hráče České Lípy. Ve třetí třetině si hostitelé hlídali skóre a snažili se nedostat gól. Zápas nakonec skončil vítězně pro českolipské barvy poměrem 7:2.

Branky: J. Blažek 3x, R. Blažek, Pirunčík, Kroupa, Spilka.