Loading...
Florbal

Junioři získali na domácím podniku tři body

O další body do tabulky první ligy juniorů bojovali v neděli na domácím turnaji i českolipští junioři. Proti vysoce favorizovanému Děčínu nestačili po všech směrech a podlehli mu 2:10, s Teplicemi si však poradili snadno 7:2.

FBC Gabriela Česká Lípa – 1. FBC DDM Děčín IV 2:10 (1:6, 1:1, 0:3)

V neděli 29.10. hostili naši junioři celek z Děčína. Už před utkáním bylo jasné, že zápas bude náročný i vzhledem k výsledku z posledního vzájemného zápasu. Ovšem na domácí palubovce si domácí věřili mnohem víc. To potvrdil Pirunčík, který v čase 4:42 otevřel skóre. Naneštěstí o osm vteřin později vyrovnal Pšenička a utkání posléze otočil ve prospěch hostů Zeman. V této chvíli domácí polevili a byl jasně vidět herní rozdíl. Zbytek první třetiny se totiž odehrával v režii Děčína. Nejdřív se prosadil v čase 6:38 Petrášek, a v 11. minutě skóroval také Zeman. Polák s Petráškem navíc přidali další rychlé góly a s Českou Lípou to nevypadalo dobře, o čemž vypovídal stav 1:6. Do druhé třetiny Lípa nastoupila zodpovědněji a vlažný výkon z první třetiny se proměnil ve znatelně lepší. Žádný velký obrat se ale nekonal. V čase 21:39 naladil domácí fanoušky Knespl snižujícím gólem na 2:6, ale radost jim záhy překazil Žáček, který zase rychle navýšil vedení hostů. To bylo z druhé třetiny vše a Lípa se chystala poprat ještě ve třetí třetině. K ničemu takovému bohužel ale nedošlo. Děčín si pojistil své vítězství třemi góly. Po trefě Pšeničky zkompletoval svůj hattrick Zeman a o poslední vstřelený gól do českolipské sítě se postaral těsně před koncem opět Pšenička. Česká Lípa si z tohoto utkání odnesla důležité zkušenosti, které jistě využije v dalších zápasech.

FBC Gabriela Česká Lípa – DDM Dynamo Teplice 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

Českolipští junioři vstoupili do druhého zápas výtečně. V první minutě zápasu dál gól Pirunčík a českolipští hráči vedli. Domácí hráli hodně na balonku a po první třetině vedli již 3:1. I ve druhé třetině se hrálo spíše na teplickou branku. Českou Lípu sice podržel několika výbornými zákroky brankář Nechvíle, ale střelecky se domácí prosazovali pravidelně. Skóre po druhé třetině už bylo 6:2 pro hráče České Lípy. Ve třetí třetině si hostitelé hlídali skóre a snažili se nedostat gól. Zápas nakonec skončil vítězně pro českolipské barvy poměrem 7:2.

Branky: J. Blažek 3x, R. Blažek, Pirunčík, Kroupa, Spilka.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.