Jubilejní 25. ročník Jarního krosu v Sosnové přál běžcům.

0 111

Takto by se dal krátce popsat již 25 ročník Jarního běhu v Sosnové, který již tradičně pořádá AC Česká Lípa. Tentokrát se konal v neděli 2. února a na start se postavilo 167 závodníků. Nejmenší děti absolvovali 100 m dlouhou trať a v dívkách zvítězila Viktorie Nováková z Jiskry Nový Bor v čase 19,6 s a u chlapců byl první Zajíček Ondřej ze Slovanu Varnsdorf za 18,1 s. V kategorii nejmladších dívek zvítězila na 430 m dlouhé trati Anna Černínová za 1:46 min a chlapce vyhrál Vojtěch Novák za 1:40 min. Oba, stejně jako vítězka kategorie mladšího žactva Lucie Peškařová, která zaběhla 860 m za 3:45 min, startují za AC Česká Lípa. Jakub Pitoňák vybojoval mezi mladšími žáky vítězství za 3:25 min pro Jiskru Nový Bor. Vítězství ve starších žákyních opět zůstalo v pořádajícím AC Česká Lípa zásluhou Venduly Ryšlavé, která uběhla 1800 m dlouhou trať za 6:37 min a stejnou trať chlapců nejrychleji absolvoval Vladimír Koridze z DDM Hamr na jezeře.

Dorostenky a juniorky běžely 3600 a obě vítězky byly opět z AC Česká Lípa. Nejrychlejší dorostenkou byla Štěpánka Bisová, která tuto trať absolvovala za 15:22 min a první juniorkou byla Adéla Veselá za 14:55 min. Stejnou trať absolvovali i dorostenci. První proběhl cílem talentovaný biatlonista z KB Kamenický Šenov Josef Zátka v čase 13:54 min. Kategorie mílařek na 1800 m patřila Jindře Krobové z Jablonného V Podještědí, mílaře na 3600 m dlouhé trati ovládl Patrik Stupka z AC Česká Lípa za 12:34 min.

Vytrvalkyně absolvovaly 5400 m a v kategorii ženy A zvítězila Lucie Krafková z OB Turnov za 24:39 min. Ještě o něco rychlejší byla vítězka kategorie ženy B Tereza Macháčková z TJ Doksy, té stačilo k absolvování trati 24:13 min.

Vytrvalci běželi 9000 m a v kategorii A zvítězil Petr Ondřej z týmu Heaven Nový Bor za 32:58 min. V kategorii B, tj. mezi čtyřicátníky si nejlépe vedl Jaroslav Jíra z AC Česká Lípa, který dosáhl času 36:27 min. V kategorii C zvítězil Petr Charousek z oddílu Triatlon Tarbík, ten absolvoval devět kilometrů za 39:05 min a v kategorii D si pro vítězství doběhl Zdeněk Bufka ve vynikajícím čase 38:09 min.

Nejlepší tři závodníci v kategorii si odnesli, tak jako každý rok velikonoční beránky, které spolu s  pořadateli věnovaly Jizerské pekárny Česká Lípa, a drobnými cenami přispěla i ČSOB Česká Lípa. Nejlepší závodníci z Českolipska si odnesli i medaile a diplomy, neboť tento běh byl vyhlášen také okresním přeborem v přespolním běhu a v neposlední řadě se bojovalo i o body do okresní běžecké ligy, která bude pokračovat již v pátek 7.4 Hodinovkou v Jablonném v Podještědí a v sobotu Polevským během.