Josef Adámek: byla to pro mě veliká pocta závodit v barvách České republiky

0 302

V posledních letech se mladému českolipskému atletovi Josefu Adámkovi vždy podaří dosáhnout nějakého zajímavého úspěchu. V roce 2015 byl čtvrtý na MČR v juniorech v trojskoku. O rok později tuto příčku zopakoval, ale k tomu získal zlato ve výšce! V letošním roce byl o kategorii výše, na MČR do 22 let, ve výškařském sektoru pátý. To jsou velmi solidní úspěchy a to jsme ještě nezmínili ty v hale. Pokud Pepovi vydrží zdraví a bude atakovat své osobní rekordy, jak si přeje, je velká šance, že se tato série ani v příštím roce nepřeruší.

Jak jste se dostal k atletice?
Můj bývalý učitel na gymnáziu trénoval atletiku a tak mi to nějak nadhodil, ale já o to nejevil nijak velký zájem. Později mě k tomu definitivně přemluvila kamarádka.

Jakých úspěchů či výkonů si nejvíce vážíte z dorostu a juniorů?
Bezesporu tím největším úspěchem je titul juniorského mistra ČR z Třince. Dále si vážím i druhého místa z mezistátního utkání konaného v maďarském Miškolci.

Jaké to bylo mít na sobě reprezentační dres a je to pro vás motivace, ještě třeba jednou tento dres obléci?
Jako pro každého sportovce, tak i pro mě to byla veliká pocta závodit v barvách České republiky. Do budoucna to beru jako další motivaci, proč se stále zlepšovat a setrvat u tohoto krásného sportu.

V loňském roce vás provázely zdravotní potíže, o co přesně šlo a je to definitivně pryč?
Jednalo se o jisté potíže s koleny, byly zapříčiněny nadměrným zatížením pohybového aparátu dolní končetiny. Občas se bolest ozve, ale nijak mě to při tréninku ani při studiu tělesné výchovy neomezuje, ale s radostí můžu říct, že tento problém pomalu odeznívá.


Máte radši halu či venkovní závody?

Každé má své specifikum, na halových závodech bývá lepší atmosféra, ale zase jakožto výškař jsem často omezován probíhajícími běžeckými disciplínami. Z tohoto důvodu mám radši venkovní závody, zvláště když se povede počasí, je to vždy příjemný zážitek.

S jakým cílem půjdete do příštího roku?
Atakovat osobní rekord, nebo minimálně se přiblížit k této hranici. Jak jsem již zmiňoval výše, je to i snaha probojovat se do reprezentace a v neposlední řadě také co nejlepší výsledky v extralize mužů.

ptal se Alex Neugebauer
foto: archív AC Česká Lípa

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.