Loading...
CyklistikaHlavníVenkovní

Jindra Knot: Dostal jsem podmínky, které jsem nemohl odmítnout

Českolipský rodák Jindra Knot, který žije už několik let v Austrálii, opět zažívá zajímavý cyklistický rok.

Došlo u vás ke změně klubu. Proč jste se tak rozhodl?
Začal jsem pociťovat, že bych potřeboval změnu a Quantum racing se navíc rozhodl nejet letošní Crocodile-trophy, což je pro tento rok můj hlavní cíl. Také přicházely nabídky od individuálních sponzorů, jak tady v Austrálii, tak i z ČR a byl jsem také v kontaktu s pár kluby v České republice. Bylo ale složité řešit vše na dálku, protože stále žiji v Austrálii, potřeboval jsem volnou ruku. Dlouhodobě jsem komunikoval s Petrem Prokešem ze Sweep cycling, který rychle reagoval na nabídky ostatních týmů v ČR a dostal jsem podmínky, které jsem nemohl odmítnout. Také jsem potřeboval pro letošek UCI licenci na kategorii ELITE, která ze strany Sweep cycling nebyl problém. Dohodli jsme se, že si přivedu své individuální sponzory a budu samostatná Sweep jednotka zde v Austrálii. V průběhu roku jsem k sobě přibral pár kamarádů a udělal tak hobby sweep team.

Jakých zajímavých závodů jste se letos zúčastnil a s jakými výsledky?
Letos jsem se opět zaměřil na MTB MARATON v rámci přípravy na Crocodile-trophy. Na maratonu v Canbeře z kraje sezony jsem obsadil 2. místo a ujistil se, že to je cesta, kterou se chci ubírat. Další maratony přicházely… Na CONVICT 100KM jsem vystoupal na stupínek s číslem 1. Kolem června přišla nabídka na hostování do čínského týmu KOMAX, se kterým jsem podepsal smlouvu na tři MTB závody v Číně do konce roku. První kolo v červnu se mi v čínském Shenzhen nepovedlo a já pro technické problémy musel odstoupit po čtvrtce prvního kola. A tak jsem se usilovně připravoval na další zářijové kolo dalšími závody v Austrálii. 2. kolo závodu v Číně, který byl vypsán na 60 km, jsem zvládl o něco lépe, kdy v polovině závodu jsem se pohyboval na 5. místě ve 45 stupních, což mě hodně vycukalo, že v posledním kole závodu jsem dostal křeče a dokončil na 13. místě.

Je možné, že si někdy vyzkoušíte i závody v Evropě, potažmo přímo v České republice? V loňském rozhovoru pro CL Sport jste to naznačoval.
Na závody do vlasti a zpět do Evropy se těším. Měl jsem v plánu letos zavítat do ČR a Evropy na závody, ale jak se většinou stává, musel jsem upravit pro pracovní povinnosti svůj závodní program a zaměřit se na závody zde v Austrálii  a navíc přibyly do kalendáře nečekané závody v Číně. Za posledních skoro pět let, co žiji v Austrálii, se mi podařilo navštívit Česko jednou. Je to více náročné, než když jsem žil v Evropě.

Je možnost se zúčastnit nějakého závodu pod hlavičkou České republiky, jakože by vás někam nominoval Český svaz cyklistiky?
Těžká otázka 😀 Jelikož nežiji v ČR, nejsem tedy vidět na závodech, při kterých se sbírají body, které by mě případně posouvaly blíže k tomu účastnit se přímo v národním dresu. Já myslím, že česká reprezentace má spousty dobrých maratonců a jak je vidět na závodech ve výsledcích, konkurence je veliká.

zde je odkaz na nový závodní sweep facebook profil Jindry Knota

autor: Alex Neugebauer

jindra13jindra11jindra12

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.