Loading...
FotbalHlavníRozhovorVenkovní

Je tu jeden z vrcholů fotbalového jara, Arsenal přivítá Nový Bor

Počasí se venku umoudřilo a názorně tím naznačilo, že jarní fotbalové odvety jsou tu. A hned je tu pro fotbalové fandy na Českolipsku velký svátek, střetnou se totiž Arsenal Česká Lípa a FC Nový Bor (sobota – 14:30). „ Tento zápas je ten nejzajímavější, co v soutěži máme,“ říká opora Arsenalu Petr Müller. „ Tyhle zápasy mě hodně baví a těším se na ně,“ souhlasí zkušený novoborský brankář Dan Blumentritt.

Jak jsi, Petře, spokojený s bodovým ziskem Arsenalu po podzimu?
Samozřejmě, že nemůžu být spokojený s bodovým ziskem. Určitě by bylo příjemnější mít více bodů a být více v klidu, bohužel to tak není. Víceméně si za to můžeme sami, body, které jsme ztratili, jsme soupeři prakticky darovali a týmy z horní poloviny tabulky nás pokaždé potrestaly zkušeností, která nám bohužel zatím chybí.

Jarní část začínáte hned zostra, střetnete se v derby s Novým Borem. Jsou pro tebe zápasy s Borem prestižní?

Asi bych nepoužil slovo prestižní, prestižní derby je pro mě Sparta-Slavie (úsměv), ale určitě tento zápas je ten nejzajímavější, co v soutěži máme. S klukama z Boru se známe, hodně hráčů od nás, včetně mě, působilo v Boru a zároveň naopak v Boru působí hráči, kteří hráli v Lípě, takže náboj to mít určitě bude, toho se nebojím. Jen doufám, že přijdou lidi aspoň ve stejném počtu jako na první zápas v Boru.

Když jsem s tebou dělal rozhovor před rokem a půl, říkal jsi, že se těšíš na tréninky, protože je tam dobrá parta. Pořád to platí?
S klukama máme partu dobrou, ale určitě teď se situace trochu změnila tím, že někteří kluci jsou zranění, někteří skončili takže v takovém počtu, co jsme se scházeli dříve, se teď nescházíme a znát to je. Taky před rokem a půl jsme hráli o čelo v kraji, takže panovala v týmu dobrá atmosféra a vše se dělalo líp. Teď bojujeme o záchranu v divizi, což je opačná situace, se kterou se budeme muset poprat, prostě jinak to nejde.

Patříš už spíše k těm starším hráčům v kádru. Jak tohleto vnímáš?
No je mi 26 a patřím ke starším hráčům, to je dobrý no. (úsměv) Vnímám to tak, že nemusím nosit konečně pomůcky na tréninky. (úsměv) Jsem teď ten starší, tak kluci poslouchají na slovo. (úsměv)

Jak s odstupem několika měsíců hodnotíš, Dane, podzimní část divize? Opravdu je Nový Bor zaslouženě na posledním místě s jedním bodem?
Na tuhle otázku se strašně těžko odpovídá!! Strašně rád bych řekl, že je Nový Bor na posledním místě neprávem, ale když si nalijeme čistého vína, musíme si přiznat, že jsme nepředváděli pohledný fotbal a v každém zápase jsme udělali mnoho individuálních chyb. Nehledě na to, že na tým po několika nepovedených zápasech padla ta pověstná deka… Uhráli jsme pouhý jeden bod, takže minimálně z tohoto pohledu jsme poslední naprosto zaslouženě.

Jak probíhala zimní příprava? Jaká byla nálada v týmu?
Nálada v týmu je bojovná. Cítím z hráčů, co tu jsou, ze všichni chceme napravit nepovedený podzim a svým způsobem napravit i svou reputaci. Zimní příprava probíhala pod taktovkou nového kouče, který si zakládá na dobré kondici a jednoduchém fotbalu. Tréninky byly náročné, ale záživné. Pevně věřím, že nás zimní příprava dobře připravila na jarní část sezony.

První zápas jara a hned derby v České Lípě. Hodně prožíváš tyhle zápasy s týmy z okresu nebo už to tolik „neřešíš“?
Samozřejmě se na tenhle zápas strašně těším. V Lípě je několik bývalých spoluhráčů, kluků se kterými se znám. Doufám, ze zase přijde spousta lidi a bude se hrát dobry fotbal. Vůbec nevadí, že je derby první zápas, ba naopak. Dobry výsledek by nás mohl nakopnout, dokázat, že umíme hrát fotbal, zvednout sebevědomí a hlavně by si to zasloužili naši fanoušci, kteří nás neustále povzbuzují v téhle těžké situaci! Tyhle zápasy mě hodně baví a těším se na ně a i proto mě mrzelo, že jsem třeba do prvního utkáni doma s Českou Lípou nemohl zasáhnout!

ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.