Jan Sutr: Skvělý podzim? Překvapení to není

0 193

Během třinácti podzimních kol dokázali mimoňští fotbalisté devětkrát vyhrát, vstřelit 42 branek a jejich brankář Marek Michálek sedm zápasů za sebou neinkasoval. Tato superlativa je řadí na prozatimní první místo, neboli získali titul „půlmistra“ v I. B třídě. „Překvapení to není, protože v loňském podzimu jsme skončili na posledním místě a v jarní části jsme téměř všechno vyhráli a ta forma se nás drží stále,“ říká dlouholetá opora Mimoně Jan Sutr.

Prožili jste skvělý podzim. Je to pro vás, pro tým, překvapení, že jste vítězové podzimní části soutěže?
Po prvním prohraném zápase na horké půdě v Jeníšovicích jsme zbylé zápasy neprohráli. V některých zápasech stálo při nás štěstí, ale také jsme dokázali zvítězit i rozdílem třídy. Překvapení to není, protože v loňském podzimu jsme skončili na posledním místě a v jarní části jsme téměř všechno vyhráli a ta forma se nás drží stále. Do týmu se vrátil jako asistent trenéra a organizátor příprav před a po zápase Jindra Foubík a s ním se vytvořila parta, která šlape.

Na čem budete přes zimu hlavně pracovat?
Po tomto náročném roce je v první řadě potřeba si co nejdéle od fotbalu odpočnout, regenerovat a léčit zranění. Tátové se musí věnovat rodinám a partnerkám, které to s námi nemají někdy lehké. V únoru pomalu začít přípravu na sezonu a pokusit se zapojit nadějné dorostence, kteří nás snad brzo nahradí.


Jak vnímáš neprůstřelnost Marka Michálka?

Marek dostal gól v 6. kole od Rozstání a pak sedm zápasů zázračně neinkasoval. Veliký podíl na této sérii má náš brankář. Někdy vychytal neskutečné šance, občas mu zvonily tyče a nebo mu pomohla naše obrana v čele s Fehérem a Takáčem.

Půjdete do jara s tím, že chcete postoupit?
Sezonu máme rozehranou výborně, ale ještě je před námi celé jaro této vyrovnané soutěže, kde kolikrát favorit soupeře podcení a překvapení je na světě. Další věcí je, že některé kluby vytvářejí hráčům podmínky jak v divizi a proti nim se nám hráčům, co mohou startovat za „starou gardu“, hraje hůř. V jarní části hrajeme více venku, z toho třikrát jedeme kvůli fanouškům vlakem /Jablonné, Žandov a Lokomotiva/. Myslím že se bude o vítězi I.B. třidy rozhodovat předposlední kolo u nás, kdy budeme hostit soupeře z Holan.

Když se podíváš na tabulku, je tam pro tebe nějaké překvapení, ať už nahoře či dole?

Nahoře je to zatím, tak jak má být. Překvapení je mladý tým Loko Č. Lípy vedený asi nejmladším trenérem krajské soutěže. Dále obdivuji trenéra Najmana v Kamenici, že má v týmu málo hráčů a obsadil střed tabulky.

A jak vnímáš podzim z osobního hlediska? Zpočátku jsi byl jako náhradník, pak jsi dal hattrick v zápase s Jablonným a rozjel si se a patříš mezi tři nejlepší střelce Mimoně.
Zpočátku hráli mladší hráči a já je podporoval z lavičky náhradníků, pak ale přišel zápas v Kamenici, kde jsme dostali dvě červéne karty a k tomu se začala plnit marodka. No a potom následoval zápas s oblíbeným Jablonným, kterému dám gól skoro vždy a tím se mi pak hned běhá a střílí lépe.

ptal se Alex Neugebauer

Tagged with: ,

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.