Jan Kliment: Naučili jsme se vyhrávat i zápasy, ve kterých se nám fotbalově tolik nedaří

0 125

Fotbalová Skalice dělá svým fanouškům radost, vyhrává, je první v krajském přeboru (i když tabulka je neúplná) a ještě dává hodně branek. „Naučili jsme se vyhrávat i zápasy, ve kterých se nám fotbalově tolik nedaří, několik zápasů jsme dokázali dokonce vyhrát i přesto že jsme prohrávali,“ říká hráč Skalice Jan Kliment.

Jak byste popsal poslední zápas s Rovenskem (3:1)?
Podařilo se nám dát rychle gól ze standardní situace a do poločasu ještě vedení navýšit na 2:0. V druhém poločase se nám přestalo dařit, soupeř se často dostával do protiútoků, ale naštěstí využil jen jeden.


Podzim hodnotíte pravděpodobně hodně pozitivně?

Z hlediska týmu rozhodně, daří se nám, jsme první. Naučili jsme se vyhrávat i zápasy, ve kterých se nám fotbalově tolik nedaří, několik zápasů jsme dokázali dokonce vyhrát i přesto že jsme prohrávali.

V ofenzívě se vám daří, ale třeba oproti týmům na druhém a třetím místě v tabulce dostáváte více branek, takže defenzívu budete chtít vylepšit?
To je spíš otázka pro trenéra, já osobně si myslím, že je to dané hlavně stylem fotbalu, který se snažíme hrát. Snažíme se být hodně na míči, navíc jsme začali hrát na 3 obránce, na což si kluci musí podle mne také ještě trošku zvykat.


S jakým cílem jste vlastně šli do sezony?

Ty cíle jsou ve Skalici každou sezónu dost podobné, chceme hrát pěkný fotbal, takový aby nás to bavilo a pohybovat se na předních pozicích tabulky, což zatím plníme.

Vy osobně máte jaké ambice ve fotbale? Divize není od kraje daleko, navíc jí hraje jak Nový Bor, tak Česká Lípa…
V kilometrech daleko od Skalice není, ale pro mne osobně divize nyní daleko je. Ač nerad, musím říct, že jsem teď fotbal odsunul na druhou kolej a vytěžuje mě především zaměstnání, také dojíždění z Prahy není jednoduché a to se odráží i na mé tréninkové morálce. Takže moje ambice jsou začít zase pravidelně trénovat a hrát stabilně ve Skalici, kde to mam rád.


Ptám se bývalých „fazoláků“ jak vzpomínají na tento tým, zeptám se i vás na F.A.Zole.

Tak já toho ve F.A. Zolích tolik neodehrál, nicméně byla to pro mne příjemná zkušenost, poznal jsem díky nim jednoho ze svých nejlepších kamarádů Honzu Havláska. Ale taky jsem zjistil, že futsal je pěkná dřina a ač se to nezdá, dost odlišný sport od fotbalu, proto teď obdivuji kluky, co hrají 1.ligu za Démony.

Hrajete za nějaký tým futsal?
Ne ne, futsal nehraji a ani neplánuji se k němu vrátit.

ptal se Alex Neugebauer

Tagged with: ,

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.