Loading...
FlorbalHalovéHlavníRozhovor

Jan Hřebřina: Na tým padla deka

Začátek soutěže se nováčkovi florbalové Superligy docela povedl. V prvních šesti kolech dokázali českolipští florbalisté čtyřikrát bodovat. V dalších sedmi zápasech to bylo o hodně horší, navíc přicházely i debakly. „Po několika vysokých prohrách padla na tým „deka“ a ze hry se vytratilo nasazení a sebevědomí některých hráčů,“ říká hráč FBC Jan Hřebřina.


Po solidním začátku přišel docela velký útlum. Čím si to vysvětlujete?

Na začátku sezóny nikdo nevěděl co od nás očekávat, jak proti nám hrát, tým byl v euforii po postupu a samozřejmě i k psychické pohodě nám pomohla výhra v prvním kole nad Ostravou. Nyní po několika vysokých prohrách padla na tým „deka“ a ze hry se vytratilo nasazení a sebevědomí některých hráčů. Myslím si, že nám teď může pomoct utkání s Tatranem, které se hraje před televizními kamerami, což je pro každého hráče větší motivace.

A dá se říci, co vy jste od sebe očekávali před sezonou? S jakým cílem jste do ní šli?
Tak pro spoustu z nás je to splnění snu zahrát si nejvyšší soutěž v mateřském klubu. Myslím si, že naše cíle jsou pořád stejné, a to zlepšovat se každým zápasem, jako nováček soutěž udržet a poprat se o co nejlepší umístění v tabulce po základní části.

Jak vy osobně se cítíte v nejvyšší soutěži? Je to opravdu velký skok, jak se říká, oproti první lize?
Skok to opravdu je a to de facto ve všem, od individuální techniky jednotlivých hráčů až po fyzickou a taktickou připravenost všech týmů. Osobně nejsem úplně spokojený s mými výkony, které nejsou stabilní.

Jak se vám hrálo proti Liberci a Bohemians? Nebyla ta velká divácká kulisa pro některé z vás třeba i svazující? I to vědomí, že oba týmy patří k soupeřům, s kterými se dalo třeba i vyhrát s plným počtem bodů?

Nemyslím si, že by kulisa byla svazující, naopak, atmosféra byla úžasná a fanoušci nás hnali vpřed, tímto chci zpětně poděkovat všem, kteří nás dorazili podpořit. V zápase s Libercem nás ten bod mrzet může, sehráli jsme kvalitní utkání, kde o výhře rozhodli maličkosti. V zápase s Bohemkou si musíme přiznat, že jsme tahali za kratší konec od začátku zápasu, nedařilo se nám především v zakončení.

Dříve jste míval velké zdravotní problémy, které vám nedovolily delší dobu hrát. Už jste v pohodě?

Musím zaťukat, že zatím ano, momentálně mě nic nelimituje.

ptal se Alex Neugebauer
foto: FBC Česká Lípa

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.