Loading...
FotbalHlavníRozhovorVenkovní

Jan Chadraba: „Důležité pro nás bude sbírat body doma.“

Šťástná výhra v Novém Boru, pak tři porážky a naposledy vítězství v Lounech v devíti hráčích(!). Takto vstoupili českolipští fotbalisté do své nováčkovské divizní sezony. O krátký rozhovor jsme požádali hrajícího předsedu Jana Chadrabu.

Jak byste zhodnotil začátek soutěže z pohledu vašeho týmu?
První zápas v nové sezóně jsme sehráli vítězné derby. Byl to pro nás těžký zápas se šťastným koncem. Bohužel pak přišla série tří porážek. Podle mě jsme minimálně měli jedno utkání vyhrát, protože jsme nehráli špatně, ale soupeři nás trestali za každou chybu. V pátém kole jsme vybojovali v Lounech tři velice cenné body, kdy jsme od 56min. hráli v 9 hráčích. Kluci podali fantastický bojovný výkon, na kterém bychom měli stavět v dalších zápasech.

Na co se musíte zaměřit, abyste hráli např. klidný střed?
Děláme laciné chyby, které naše výkony degradují. Kluci jsou hodně mladí, takže musíme teprve načerpat zkušenosti s divizním fotbalem. Bohužel to není jako v kraji, kdy jsme měli osm šancí. Teď máme tři vydřené šance a musíme prostě minimálně jednu proměnit. Co se týká naší defenzivní činnosti, tak obranná čtyřka je sehranější než na začátku soutěže, ale musíme si pohlídat koncentraci při standartních situacích. Důležité pro nás bude sbírat body doma.

Do týmu přišlo několik nových hráčů, jak byste je zhodnotil?
Do týmu jsme v letním období přivedli čtyři posily. Pavla Hauera, Honzu Frömmla, Pavla Malého a Kryštofa Kolára. Kluci se ihned zapracovali do týmu a mají České Lípě co nabídnout. Samozřejmě se jedná o mladé hráče, kteří jako náš celý tým musí získat s divizním fotbalem zkušenosti. Každý odehraný zápas je posune o kousek dál ve fotbalovém životě.

ptal se Alex Neugebaue
r

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.