Loading...
FlorbalHalovéHlavníRozhovor

Jakub Novák: „Zápas s Libercem? Nejlepší zážitek“

Po dvou zápasech s týmy ze severních Čech (Liberec a Ústí nad Labem) čeká českolipské florbalisty pražský tým ze Střešovic (čtvrtek 28. 9. od 18 hodin). Česká Lípa přivítá tým, který už není tím suverénem dřívějších let, ale…“je to momentálně tým plný neskutečně talentovaných mladých hráčů, z nich někteří pravidelně nastupují i za seniorskou reprezentaci, tudíž celková kvalita tohoto týmu je stále obrovská,“ říká v rozhovoru pro CL Sport Jakub Novák, opora FBC Česká Lípa.


Mohl byste ve zkratce popsat vašich pět dosavadních zápasů v této sezoně?

V Ostravě jsme překvapili soupeře a ubojovali tři body. Druhý zápas proti Otrokovicím jsme narazili na naší nezkušenost a soupeř trestal naše chyby. Třetí zápas v Pardubicích byl nahoru dolů. Chvílemi jsme byli i lepším týmem. Nakonec jsme nezvládli obrat a prohráli. Ve čtvrtém televizním zápase byla úžasná atmosféra a i díky divákům jsme nakonec urvali alespoň bod proti Liberci. Pátý zápas v Ústí jsme po naší příšerné druhé třetině zvládli otočit.

Kam byste zařadil zmiňovaný televizní zápas s Libercem do vašeho osobního žebříčků zápasů? Sice jste nevyhráli, ale přece jenom hrát před tolika diváky v České Lípě…
Pro mě asi nejlepší zážitek. Za posledních pár let jsem hráli rozhodující zápasy play off také před úžasnou kulisou, ale tohle bylo úžasné. Neskutečně jsem si ten zápas na zimním stadionu užil. O to více mě mrzí stav naší tribuny. Věřím, že s pořádnou halou by standardní návštěvy byly klidně dvojnásobné než nyní.

Vy jste si vloni zahrál už nejvyšší soutěž, takže zkušenosti máte. Jak na ten loňský rok vzpomínáte?
Na Kladno jsme odcházel kvůli škole, jelikož jsem nezvládal dojíždět z Prahy do Lípy, tak jak bych si představoval. Celý podzim se ani mně, ani týmu příliš nedařilo. S klukama mám ale super vztahy a byla to dobrá zkušenost. Nicméně hrát Superligu za Českou Lípu je pro mě přeci jenom něco víc. Také bylo hodně pikantní, když jsem se po návratu do dresu České Lípy potkal v baráži o Superligu právě s Kladnem.


Teď vás čekají Střešovice. Dříve to byl český florbalový fenomén, teď už se na ně dotáhly i jiné týmy, což ale jistě nesnižuje jejich kvalitu. Co od tohoto zápasu očekáváte?

Nemáme co ztratit, takže do zápasu půjdeme s čistou hlavou a pokusíme se urvat nějaké body. Aktuální Tatran už není to co býval, jelikož odešlo mnoho zkušených opor. Na druhou stranu je momentálně tento tým plný neskutečně talentovaných mladých hráčů, z nichž někteří pravidelně nastupují i za seniorskou reprezentaci, tudíž celková kvalita tohoto týmu je stále obrovská.

ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.