Loading...
HlavníTriatlon

Hornettlon – závod ve kterém nevyhrají jenom ti první

Počasí venku svádí jít si zasportovat, a pokud při tom ještě chcete zažít spoustu zábavy a něco zažít je tu Hornettlon. Závod vhodný doslova pro každého. A jak tento triatlon a kvadriatlon probíhá, na to jsme se zeptali přímo ředitele závodu Ondřeje Litresitse.

Jak vlastně došlo k tomu nápadu organizovat tento závod?

Mám rád různé druhy sporty, a když už některé provozuji, tak jen rekreačně. Když jsem se zúčastnil nějakých závodů, tak jsem dojížděl do cíle s posledními. Všechnu slávu a ceny dostali první tři závodníci. Navíc atmosféra byla hodně stresující. Tak jsem si řekl: „Dost! Udělám pohodový závod, ve kterém nevyhrají jenom ti první.“.

Je Hornettlon v něčem speciálnější než jiné podobné závody?

Ano a dalo by říct, že skoro ve všem. Především v tom, že se zaměřujeme na hobby sportovce a nadšence, kteří sportují jen tak pro zábavu. Hornettlon.cz je závod kombinující klasický terénní triatlon s in-line bruslemi, které získávají stále více na popularitě. Závodit u nás mohou jak jednotlivci, tak i týmy, které závod absolvují štafetovým způsobem. Závodit v týmu je určitě větší legrace a je ideální třeba pro partu kamarádů nebo sportovně založenou rodinu.

Uvítací taška, kterou dostane každý závodník, je díky sponzorům velmi bohatá a dostane tak praktické věci, které může využít při svých sportovních aktivitách. Oproti jiným závodům nedáváme jenom letáky a propisky, ale originální přívěsky na klíče, multifunkční šátky, sportovní ponožky, energetické tablety a poukázky na pozávodní oběd a pití. Letos je nově možnost si vybrat ze dvou jídel: z guláše nebo těstovinového salátu. Protože se nám letos podařilo sehnat hodně skvělých sponzorů, bude závod měřen čipovou časomírou a budeme tak schopni změřit časy disciplín i dobu strávenou v depu při převlékání nebo předávce štafety.

Navíc máme připraveny i doprovodné ceny, aby nevyhráli jenom závodníci na prvních příčkách.

Jsou podle vás délky jednotlivých úseků zvládnutelné i pro naprosté začátečníky?

Délky a náročnost jednotlivých disciplín jsou postaveny tak, aby si trochu aktivní sportovec při absolvování všech užil cílovou pásku a amatér v týmu zvládl jednu disciplínu bez větších problémů. Nemáme stanoveny žádné časové limity a tím odpadá další zbytečný stres.

Tedy do týmu se může přihlásit prakticky každý a závod si užijí všichni. Jednotlivci by však měli mít něco natrénováno, aby se netrápili.

Vy sám osobně asi kvůli organizačnímu vytížení nebudete mít možnost startovat, ale jinak se zúčastňujete triatlonů?

Bude to znít divně, ale triatlon jsem nikdy neabsolvoval. A dokonce jen jednou jsem byl divákem. Všechny sporty, které máme na seznamu, aktivně provozuji, ale nikdy jsem je osobně nespojil při závodě. Doufám, že se letos zadaří a alespoň jeden „konkurenční“ závod absolvuji.

 

Ondřej Litresits
Ředitel závodu

www.hornettlon.cz
https://www.facebook.com/Hornettlon

Úvodní fotografie: http://hornettlon.rajce.idnes.cz/Hornettlon_2013/

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.