Hokejisté České Lípy nezvládli konec utkání, Liberci podlehli

0 39

K prvnímu zápasu na domácím ledě nastoupili českolipští hokejisté proti atraktivnímu soupeři, utkali se s týmem HC Slavoj Liberec. Domácí tým nevstoupil do první třetiny dobře, už v čase 1:55 se prosadil liberecký Šebesta a Česká Lípa hned po dvou minutách utkání musela dotahovat. Větší šanci domácích si vytvořil až Kouba v 9. minutě, kdy nastřelil tyčku libereckého brankáře. O minutu později jel sám na hostujícího brankáře Češka, Tomíčka v liberecké brance však nepřekonal. V polovině třetiny je zápas vyrovnaný, Liberec už nemá takovou převahu jako na začátku utkání. Po vyloučení Rašína za sekání však Lípa inkasovala 2. gól z hole Šebesty. Domácí hokejisté měli šanci na snížení v přesilové hře, ale v početní převaze domácí tým ani nevystřelil na branku hostí. V čase 17:23 ukončil 1. třetinu liberecký Dvořák gólem na 0:3 a Česká Lípa tak měla proti Liberci po 1. třetině co dohánět.

Druhé dějství začalo opět převahou libereckého týmu. Českolipští nedohrávali souboje, přidělávali si práci špatnými a nepřesnými přihrávkami na hole soupeře, liberečtí naštěstí tuto slabou chvilku domácích nevyužili. Česká Lípa měla opět dvouminutovou přesilovku, domácím se povedlo několik hezkých střel, se kterými ale brankář neměl větší problém. Domácí měli dokonce přesilovku 5 na 3, liberečtí však dobře bránili předbrankový prostor, ubránili se dorážkám a blokovali střely od modré čáry, takže i přes převahu dvou hráčů na ledě českolipští šanci na snížení nevyužili. V čase 30:45 se konečně mohli domácí radovat. Zkušený David Bauer šikovně projel střední pásmo, prokličkoval se libereckou obranou a svižnou střelou nad lapačku brankáře snížil na 1:3.

Ve třetí třetině chtěla Lípa otočit utkání, hned po 14 vteřinách se ale nechal vyloučit Šesták za podražení, domácí ale oslabení přežili bez gólu a tak se snažili o chvíli později v přesilové hře. Tu nevyužili, ale chvíli po jejím skončení, v čase 47:37, skóroval pod víko Preussler. Brankáři Liberce nedal žádnou šanci a tak byl stav trochu veselejší – 2:3. Hned za minutu vyrovnal obránce Žák střelou k bližší tyči pod ruku libereckého gólmana. Stav utkání je nyní 3:3. Liberecký tým je teď v sevření českolipských hráčů, hraje se de facto v libereckém obranném pásmu. Po vyloučení dvou libereckých hráčů, jednoho dokonce na 5 minut + do konce utkání, měla Česká Lípa šanci na definitivní otočení zápasu – přesilovku 5 na 3. Tu využil v čase 53:48 střelou z kruhu ke vzdálenější tyči Bulva. Libereckému brankáři střela opět proletěla mezi rukou a tělem. V tuto chvíli vypadal pro domácí tým zápas nadějně, vedli 4:3 a doufali ve vítězství. Dvě minuty před koncem si však hostující tým vzal oddechový čas, zkusil hru bez brankáře a ta se mu vyplatila. V 59. minutě se z dorážky prosadil Tomíček a i díky malému důrazu před domácí brankou vyrovnal na 4:4 a v čase 59:00 unikl sám na branku Herda a blafákem překonal domácího brankáře. Publikum hnalo domácí tým k vyrovnání, Lípa však v poslední minutě vůbec neohrozila libereckou branku a tak v prvním domácím zápase Česká Lípa prohrála s Libercem 4:5.

HC ČESKÁ LÍPA – HC SLAVOJ LIBEREC 4:5 (0:3, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 31. Bauer (Novák), 48. Preussler (Staněk), 49. Žák (Podávka, Novák), 54. Bulva – 2. Šebesta (Dvořák, Kapoun), 13. Šebesta (Chládek), 18. Dvořák (Bláha, Šnajdr), 59. Tomíček (Šesták), Herda (Svoboda).

autor: Karolína Tichá