Loading...
HlavníTenisTenisová rodinaVenkovní

Halová sezona českolipských rekreačních tenistů v sobotu úspěšně odstartovala

Uplynulou sobotu se v areálu U Ploučnice uskutečnil vůbec první halový turnaj pořádaný českolipskou Tenisovou rodinou. Plejáda velice kvalitních rekreačních hráčů si to zde rozdala v rámci jednodenního turnaje prestižní série Frajers cup ve dvouhře, jejíž obdoba patří do kalendáře sezony rekreačních tenistů už druhým rokem. Z vítězství se nakonec po zásluze radoval Štěpán Skrbek, který ve finále porazil Miroslava Hlaďáka.

Nejen o tenisu jsou však turnaje už třetím rokem pořádané Tenisovou rodinou. Na kurtech i mimo ně panuje dobrá atmosféra a jejich účastníci navazují mezi sebou zajímavé kontakty. „Turnaj se velice vydařil. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za vzorný přístup a zároveň pozvat ostatní na další turnaje, které nás ještě v průběhu zimy čekají,“ uvedl hlavní manažer a reprezentant projektu Tenisová rodina Zdeněk Hykš.

Do areálu U Ploučnice se přesouvá projekt po tříletém působení na Slovance. Ihned po skončení zimní sezony, která vyvrcholí 4. a 11. dubna závěrečnými turnaji ve dvouhře, resp. ve čtyřhře, se přejde do jejího letního pokračování. Hlavní dlouhodobá soutěž ve dvouhře by se letos měla dočkat rozšíření ze čtyřiceti hráčů na čtyřiašedesát. „Uzávěrka přihlášek do dlouhodobé soutěže je 5. dubna 2014. Už teď ale účast potvrdilo celkem 41 hráčů a další nám přibývají,“ upozorňuje na možnost vyzkoušet si kvalitní rekreační tenis v České Lípě Hykš.

Na své si kromě tradičních singlistů přijdou i vyznavači deblových turnajů. Organizační tým soutěží jich pro ně také v průběhu zimní sezony připravil hned šest. V průběhu sezony by se navíc na kurtech měly objevovat také ženy, nechybí dokonce ani zajímavé klání v mixu. „Nová sezona je pro nás velkou výzvou. Zvykáme si na nový areál, kde nám zatím ve všem vycházejí vstříc, a měl by být tím ideálním místem pro další rozvoj našich otevřených soutěží,“ zakončuje Zdeněk Hykš. Právě jeho můžete v případě zájmu účastnit se zdejších soutěží kontaktovat na e-mailové adrese runningzdenda@tiscali.cz.

1. Turnaj halové série Frajers cup ve dvouhře:

Čtvrtfinále:
Skrbek – Souček 6:3
Nešněra – Barkman 6:4
Hlaďák – Němec 6:2
Jerman – Dvořák 6:4

Semifinále:
Skrbek – Nešněra 6:4
Hlaďák – Jerman 6:3

Finále:
Skrbek – Hlaďák 6:0

Další singlový turnaj série Frajers cup: 6. prosince 2014 od 18:00

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.