AKTUALIZOVÁNO! Hala získá extraligové parametry!

0 694

Naše redakce získala materiál, který půjde v nejbližších dnech ke schválení. Jedná se o návrh kompletní rekonstrukce městské víceúčelové haly. S předpokládaným postupem českolipských florbalistů do extraligy přestane stávající hala svými parametry vyhovovat a bude ji třeba pro tuto soutěž upravit. Ze stávající haly zůstane pouze severní a západní část, kde je zázemí, a jižní a východní zdi se zbourají včetně stropu a hala se oběma směry rozšíří asi o 15 metrů. Tím bude získán prostor pro tribuny, které pojmou až 960 diváků, prostor pro střídačky hráčů a především bude odstraněn jeden velký nedostatek českolipské haly a tím je absence VIP boxů. Na východní zeď bude umístěna velká obrazovka pro zobrazování informací a záznamu z utkání. Hala bude opatřena novou palubovkou, neboť by nebylo technicky vhodné napojovat ji na stávající. Nebylo by možné docílit stejných vlastností u staré a nové části, což by snižovalo kvalitu hry.

Vše bude schváleno během nejbližších dní, neboť bourat se musí hned, po skončení play-of, aby do zahájení nového ročníku extraligy byla hala zkolaudovaná.  Proto již firma F.K.- projekt připravila návrh rekonstrukce a vybrána je prý již i stavební firma, i když ještě musí dojít k formálnímu odsouhlasení.

Plánované náklady, včetně dokončovaného projektu se mají vejít do 69 milionů Kč a město bude požadovat na stavbu tříletou prodlouženou záruku.

Českolipští fanoušci se již dnes těší, jak si v zrekonstruované hale na podzim zakřičí sborové Lípa, Lípa, dáme gól!

Někteří z vás správně uhodli že se jedná o aprílový žert. Berte život s humorem a doufejme že se dočkáme jednou nové haly, která nebude jen vtip.