Loading...
HalovéOstatní

AKTUALIZOVÁNO! Hala získá extraligové parametry!

Naše redakce získala materiál, který půjde v nejbližších dnech ke schválení. Jedná se o návrh kompletní rekonstrukce městské víceúčelové haly. S předpokládaným postupem českolipských florbalistů do extraligy přestane stávající hala svými parametry vyhovovat a bude ji třeba pro tuto soutěž upravit. Ze stávající haly zůstane pouze severní a západní část, kde je zázemí, a jižní a východní zdi se zbourají včetně stropu a hala se oběma směry rozšíří asi o 15 metrů. Tím bude získán prostor pro tribuny, které pojmou až 960 diváků, prostor pro střídačky hráčů a především bude odstraněn jeden velký nedostatek českolipské haly a tím je absence VIP boxů. Na východní zeď bude umístěna velká obrazovka pro zobrazování informací a záznamu z utkání. Hala bude opatřena novou palubovkou, neboť by nebylo technicky vhodné napojovat ji na stávající. Nebylo by možné docílit stejných vlastností u staré a nové části, což by snižovalo kvalitu hry.

Vše bude schváleno během nejbližších dní, neboť bourat se musí hned, po skončení play-of, aby do zahájení nového ročníku extraligy byla hala zkolaudovaná.  Proto již firma F.K.- projekt připravila návrh rekonstrukce a vybrána je prý již i stavební firma, i když ještě musí dojít k formálnímu odsouhlasení.

Plánované náklady, včetně dokončovaného projektu se mají vejít do 69 milionů Kč a město bude požadovat na stavbu tříletou prodlouženou záruku.

Českolipští fanoušci se již dnes těší, jak si v zrekonstruované hale na podzim zakřičí sborové Lípa, Lípa, dáme gól!

Někteří z vás správně uhodli že se jedná o aprílový žert. Berte život s humorem a doufejme že se dočkáme jednou nové haly, která nebude jen vtip.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.