[Foto & Video] Liga škol v poločase.

0 109

I druhá dubnová středa, patřila atletické lize škol. Na pořadu byl skok vysoký v chlapeckých kategoriích a běh na 60 m překážek a skok daleký dívek. Stadion byl opět zaplněn mladými sportovci, kteří bojovali s maximálním nasazením, a tak nebyla nouze o napínavé souboje a kvalitní výkony.

Ve skoku vysokém v kategorii potěr si vybojoval vítězství Filip Panáček ze ZŠ Klíč výkonem 115 cm, když o jeho vítězství před Dominikem Vitoušem a Štěpánem Kmochem rozhodoval pouze počet oprav. Mezi nejmladšími žáky potvrdil svůj talent Vojtěch Novák za ZŠ Lada a připsal si další vítězství výkonem 120 cm. Kategorii staršího žactva vyhrál Šimon Vlk ze ZŠ Pátova, který překonal látku ve výši 130 cm. Kvalitní osobní rekord si vytvořil výkonem 165 cm ve starším žactvu Petr Stránský ze ZŠ Doksy. V mužích si nejlépe vedl Matěj Rus ze ZŠ 28. října, který také zdolal 165 cm.

V běhu na 60 m překážek zvítězila mezi potěrem Eliška Havlová ze ZŠ Jižní za 12,1 s, v nejmladších žákyních Michaela Wortnerová ze ZŠ 28. října za 10,2 s, v mladších Blažena Menšíková ze ZŠ 28. října, za 9,1 s. V kategorii starších žákyň se na prvním místě umístila Nela Mazurková ze ZŠ Partyzánská za 9,0 s a v ženách byla nejrychlejší Dominika Širlová ze ZŠ Pátova za 8,9 s.

Ve skoku dalekém zvítězila v potěru opět Eliška Havlová za výkonem 266 cm, v nejmladších Michaela Wortnerová s 390 cm, v mladších Blažena Menšíková s 430 cm. V kategorii starších žákyň nejdále dolétla Nela Mazurková, a to 451 cm, a tak jedinou kategorií, ve které se změnila oproti překážkám vítězka byla kategorie žen.  Zde zvítězila Kateřina Klímová výkonem 477 cm.

Ve třetím kole, které se koná ve středu 18. dubna, si chlapci a děvčata vymění disciplíny. Protože pole favoritů na nejvyšší umístění je stále dost početné, dají se opět očekávat napínavé souboje a maximální snaha všech účastníků. Začíná se v 16 hodin. Přijďte fandit.