[Foto & Video] Liga škol je plnoletá.

0 177

Ve středu 4. dubna odstartoval na městském stadionu 18 ročník Ligy škol. 200 závodníků se utkalo v běhu na 60 m, mladší kategorie v hodu míčkem a ti starší ve vrhu koulí.

Běhu na 60 m zvítězil v kategorii potěr Antonín Kříž ze ZŠ Jižní, mezi mladším žactvem Vojtěch Novák ze ZŠ Lada, nejrychlejším mladším žákem byl Štěpán Pícha z Gymnázia Mimoň, mezi staršími žáky běžel nejrychleji Petr Stránský ze ZŠ Doksy a v kategorii dorostu byl první Matěj Rus za ZŠ Špičák.

Mezi nejmenšími dívkami si nejlépe vedla Adéla Hadravová za ZŠ Dr Miroslava Tyrše, v kategorii nejmladších žákyní zvítězila Michaela Wortnerová ze ZŠ 28. října, mladší žákyně vyhrála Blažena Menšíková ze ZŠ 28. října. Nejrychlejší starší žákyní byla Nela Mazůrková ze ZŠ Partyzánská a mezi ženami běžela nejlépe Vendulka Ryšavá.

Hodu míčkem v kategorii potěr zvítězil Kristián Knespl ze Zákup, mezi nejmladšími žáky si nejlépe vedl Vojtěch Novák a mezi mladšími Štěpán Pícha. V kategorii potěr dívky hodila nejdál Amálie Knesplová ze ZŠ Zákupy, nejmladší žákyně vyhrála Michaela Wortnerová a mladší žákyně Petr Kozderková.

Vrh koulí v kategorii staršího žactva si nejlépe vedl Petr Stránský, mezi muži Matěj Rus. V kategorii starší žákyně poslala nejdále kouli Lucie Peškařová a v ženách zvítězila Dominika Širlová.

Pořadí škol ovládl jednoznačně ZŠ Špičák, před ZŠ Pátova a ZŠ Klíč.

Druhé kolo se koná tuto středu a soutěžit budou chlapci ve skoku vysokém, děvčata ve skoku dalekém a běhu na 60 m překážek.