FOTO: Osmnáct jamek přilákalo rekordní počet golfistů

0 98

Více než šest desítek golfistek a golfistů si nenechalo ujít historicky první turnaj hraný na kompletním osmnáctijamkovém hřišti v Golf Resortu Česká Lípa.
Turnaj proběhl v neděli 19.června a rekordní počet hráčů si jej náramně užilo. Hřiště bylo připravené skvěle včetně šesti nových jamek, na které golfistova noha dosud nevkročila.
Velké očekávání a zvědavost před turnajem pak vystřídalo nadšení a slova chvály. A jak vnímal první turnaj na kompletním hřišti prezident Golf Clubu Česká Lípa Ivan Solfronk? „Konečně se nám podařilo dotáhnout mnohaleté úsilí do úspěšného konce a z fáze příprav a výstavby jsme přešli do fáze provozu. Je to báječný pocit. Slova chvály mě pochopitelně těší stejně jako rekordní účast v turnaji.“
A co bude dál? „Na hřišti je samozřejmě ještě spousta práce. Ta vlastně neskončí nikdy. A samozřejmě se soustředíme na rozvoj klubového života. Aktuálně máme přes 150 členů a mám radost, že přibývají další a další a to nejen z řad golfistů z jiných klubů ale především lidé, kteří své první golfové krůčky dělají zde. Je mezi nimi i spousta dětí a to mě těší dvojnásob.“
Ale zpět k nedělnímu turnaji. I přesto, že žádný z hráčů neměl výhodu dobré znalosti hřiště protože značnou část jamek šli všichni poprvé, byl vidět i výborný golf a skvělé výsledky.
Jako tradičně se hrálo ve třech výkonnostních kategoriích.
Mezi hráči s handicapem vyšším než 31 kraloval Ladislav Revák pro nějž byl nedělní ČUS Open pořádaný v rámci českolipské Golf Patron Tour prvním turnajem jeho golfové kariéry. Hned za ním se pak umístili Matěj Kořínek a třetí Lukáš Kepka.
V kategorii hráčů s handicapem od 18,1 do 31 pak na stupně vítězů dosáhli Milan Baier před Vladimírem Žižkou a Martinem Urbanem.
Mezi elitními hráči s handicapem nižším než 18 pak na třetí příčku dosáhl Marin Grňa. Pomyslné stříbro si odnesl Ondřej Sedláček a absolutním vítězem turnaje se stal Patrik Čermák, který nejenže vyhrál na body, ale úctyhodným výkonem pouhých 74 ran stanovil rekord hřiště, který nebude vůbec snadné překonat. Jedná se totiž o výkon, za který by se nemusel stydět leckterý golfový profesionál.

Autor: Petr Jeník

DSC_0091 DSC_0095 DSC_0099 DSC_0104 DSC_0121 DSC_0135 DSC_0136 DSC_0143 DSC_0146 DSC_0151 DSC_0153 DSC_0164 DSC_0173 DSC_0177 DSC_0180 DSC_0186

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.