FOTO: Osmnáct jamek přilákalo rekordní počet golfistů

0 79

Více než šest desítek golfistek a golfistů si nenechalo ujít historicky první turnaj hraný na kompletním osmnáctijamkovém hřišti v Golf Resortu Česká Lípa.
Turnaj proběhl v neděli 19.června a rekordní počet hráčů si jej náramně užilo. Hřiště bylo připravené skvěle včetně šesti nových jamek, na které golfistova noha dosud nevkročila.
Velké očekávání a zvědavost před turnajem pak vystřídalo nadšení a slova chvály. A jak vnímal první turnaj na kompletním hřišti prezident Golf Clubu Česká Lípa Ivan Solfronk? „Konečně se nám podařilo dotáhnout mnohaleté úsilí do úspěšného konce a z fáze příprav a výstavby jsme přešli do fáze provozu. Je to báječný pocit. Slova chvály mě pochopitelně těší stejně jako rekordní účast v turnaji.“
A co bude dál? „Na hřišti je samozřejmě ještě spousta práce. Ta vlastně neskončí nikdy. A samozřejmě se soustředíme na rozvoj klubového života. Aktuálně máme přes 150 členů a mám radost, že přibývají další a další a to nejen z řad golfistů z jiných klubů ale především lidé, kteří své první golfové krůčky dělají zde. Je mezi nimi i spousta dětí a to mě těší dvojnásob.“
Ale zpět k nedělnímu turnaji. I přesto, že žádný z hráčů neměl výhodu dobré znalosti hřiště protože značnou část jamek šli všichni poprvé, byl vidět i výborný golf a skvělé výsledky.
Jako tradičně se hrálo ve třech výkonnostních kategoriích.
Mezi hráči s handicapem vyšším než 31 kraloval Ladislav Revák pro nějž byl nedělní ČUS Open pořádaný v rámci českolipské Golf Patron Tour prvním turnajem jeho golfové kariéry. Hned za ním se pak umístili Matěj Kořínek a třetí Lukáš Kepka.
V kategorii hráčů s handicapem od 18,1 do 31 pak na stupně vítězů dosáhli Milan Baier před Vladimírem Žižkou a Martinem Urbanem.
Mezi elitními hráči s handicapem nižším než 18 pak na třetí příčku dosáhl Marin Grňa. Pomyslné stříbro si odnesl Ondřej Sedláček a absolutním vítězem turnaje se stal Patrik Čermák, který nejenže vyhrál na body, ale úctyhodným výkonem pouhých 74 ran stanovil rekord hřiště, který nebude vůbec snadné překonat. Jedná se totiž o výkon, za který by se nemusel stydět leckterý golfový profesionál.

Autor: Petr Jeník

DSC_0091 DSC_0095 DSC_0099 DSC_0104 DSC_0121 DSC_0135 DSC_0136 DSC_0143 DSC_0146 DSC_0151 DSC_0153 DSC_0164 DSC_0173 DSC_0177 DSC_0180 DSC_0186

Podobné články