[FOTO] Krosmaraton v Sosnové byl opět zajímavý.

0 179

V neděli 6. 11. se v Sosnové uskutečnil 32. ročník horolezeckého krosmaratonu. Na start se postavilo 204 závodníků, z toho 59 v mládežnických kategoriích. Mezi nejmladšími na 100 m trati zvítězila Viktorie Nováková ze Smetanky Nový Bor a Václav Ulrich z Jiskry Nový Bor. Na 400 m trati doběhla první Kateřina Šulíková z Úštěka a Kryštof Patka z OK Nový Bor. Mladší žákyně běžely 800 m a první cílem proběhla Barbora Košťálová z AC Česká Lípa a mezi chlapci vyhrál Jan Kopřiva. Starší žactvo absolvovalo trať 2000 m dlouhou. Mezi děvčaty obsadila první místo Vendula Ryšlavá z AC Česká Lípa a mezi chlapci Michal Votýpka z BS Nový Bor. Na čtyřkilometrové trati, kterou absolvovali dorostenecké kategorie, proběhli první cílem Štěpánka Bisová a David Stoja, oba z AC Česká Lípa.

Dospělí měli možnost startu na třech tratích. Na čtvrtmaratonu zvítězil v hlavní kategorii Ondřej Petr z Heaven Teamu. V kategorii B zvítězil Zdeněk Walter za Zahrádek a mezi šedesátníky byl první Oldřich Slaměný z AC Česká Lípa. Mezi ženami byla první Petroniuk Miroslava z ČZU Praha před českolipskou Adélou Veselou. V Kategorii nad 35 let zvítězila Tereza Macháčková.

Na trati půlmaratonu s přehledem vyhrál Petr Cmunt z Benni Invest a Dana Jiřičná z BonBon Praha. Na maratonu řádili veteráni. Nejrychlejší byl vítěz kategorie nad 60 let Karel Valenta z Varnsdorfu, druhý proběhl cílem 42 kilometrů a 195m dlouhé trati ve výborném čase 3:13,25 hod. Zdeněk Bufka z českolipského AC, který bude po novém roce startovat již mezi šedesátníky. I mezi ženami byla nejrychlejší veteránka a to Lenka Bayerová za Sokola Unhošť. Druhá proběhla cílem vítězka kategorie „A“ Hana Růžičková z FAV Plzeň, v České Lípě zatím spíše známá pod jménem Svitáková, pod kterým startovala za AC Česká Lípa.

Běžci z Českolipska bojovali nejen o vítězství, ale také o body do okresní běžecké ligy. Poslední závod tohoto seriálu se bude konat tuto neděli v Žandově.

dsc_0013 dsc_0042 dsc_0048 dsc_0057 dsc_0060 dsc_0065 dsc_0072 dsc_0079 dsc_0082 dsc_0085 dsc_0087 dsc_0092 dsc_0106 dsc_0108