Loading...
FlorbalFotoHlavní

[FOTO] Česká Lípa schytala na Spartě desítku

Florbalisté České Lípy podlehli v areálu na Podvinném Mlýně Spartě vysoko 4:10. V zápase plném jasných brankových příležitostí selhali v koncovce a domácí celek je za to zaslouženě trestal. Druhý venkovní výjezd do hlavního města tak opět přinesl desetibrankovou nadílku.

Utkání bylo od začátku poměrně atraktivní, byť s převahou na straně Sparty. České Lípě nepomohla ani přesilovka po vyloučení brankáře Beneše. Tristně sehraná početní výhoda naopak dala šanci soupeři. Vyloučení Slaného totiž už po pár vteřinách potrestal Košir. Sparta se i nadále dostávala do šancí s neobvyklou lehkostí a brzy přidala Ujhelyim další gól. Na druhé straně však dokázal brzy snížit po standardce Ekl a za tohoto stavu se odcházelo i do kabin.

Nástup do druhé třetiny se České Lípě povedl. Kněžourova rána bez přípravy totiž nechala Beneše bez šance. Velmi rychlou odpověď si pak připravil Zouzal a Sparta rozjela nevídaný kolotoč. Další problém před Dvořákem totiž musel Hřebřina řešit jen za cenu faulu a Garčar z trestného střílení zvýšil. Ani pak se obrázek hry neměnil a Dvořák musel několikrát předvést své umění. Nestačil ale na pokusy Ujhelyiho a Košča, po nich byl náskok Pražanů čtyřbrankový. Na druhé straně se zase prosadil po rychle rozehrané standardce Slaný.

I začátek třetí třetiny Českolipským relativně vyšel. Z brzkého tlaku ale gól nepřišel, naopak soupeř trestal. Po vyloučení Spilky se prosadil na brankovišti Garčar. Po osmém gólu Košira navíc opustil brankoviště Dvořák a nechal zápas dochytat Ponomareva. Ten brzy lovil míček ze své sítě po dalším úspěšném trestném střílení od Krejčy. Následně se ale táhlou střelou z dálky prosadil Mlejnek a hosté zase zavřeli soupeře. Jenže po celý zápas dopláceli na hrůzoustrašnou koncovku a velmi špatné řešení gólových situací. Naopak na opačném konci hry se ještě trefil Pruner a dovršil sparťanskou desítku.

12. kolo Tipsport Superligy:
ACEMA Sparta Praha – FBC 4CLEAN Česká Lípa 10:4 (2:1, 4:2, 4:1)
Branky:
9. a 47. Košir, 10. a 32. Ujhelyi, 24. Zouzal, 26. a 46. Garčar, 39. Koščo, 49. Krejča, 56. Pruner – 12. Ekl, 22. Kněžour, 39. Slaný, 52. Mlejnek.
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:16. Diváci: 292.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.