FOTO: Atleti v Třínci vydolovali zlato

0 385

Týden po MČR dospělých se konalo v Třinci Mistrovství ČR v atletice juniorů a dorostu. Čtyřčlennou skupinku juniorů vyslala i AC Česká Lípa. V sobotu nastoupila k běhu na 100 m sprinterka Petra Bracháčková. Po zranění se nestačila dostat do optimální forrmy a tak doběhla v rozběhu pátá za 13,28 s a to na finále nestačilo. Podobně si vedla i Patricie Malá v běhu na 100 m překážek, kde doběhla v rozběhu pátá za 17,21 s. a v dálce obsadila třinácté místo výkonem rovných 5 m. Tím že na MČR se dostanou jen ti nejlepší, už účast potěší. S pouhou účastí se nechtěli spokojit další dva účastníci, ale naopak cílem bylo vítězství. Již v sobotu dopoledne nastoupila Kristýna Čechlovská k hodu kladivem, které je pro ni spíše doplňkovou disciplínou. Týna si v něm vybojovala stříbrnou medaili výborným výkonem 49,25 m a odešla se připravovat na neděli. V neděli dopoledne odstartovala její hlavní disciplína, disk, v němž s přehledem vedla české juniorské tabulky. Soutěž byla poznamenána již na začátku prudkým lijákem. V neregulérních podmínkách první dva pokusy nevyšly a tak třetí pokus, který měl zajistit finále, absolvovala Kristýna v mokrém kruhu z místa, bez otočky. Disk doplachtil až za 40 m a znamenal vedení v soutěži. Ve zlepšujících se podmínkách se lepšila i Týna a tak po šesti pokusech odcházela z kruhu s výkonem 44,72 m, více než 4m před druhou Korečkovou z Pardubic a dokonce neskutečných 11 m před třetí Veselou z Brna. Po zisku titulu nastoupila do koulařského kruhu, kde si vylepšila osobní rekord na 12,06 m a skončila čtvrtá. Zlato, stříbro a čtvrté místo, to byla výborná bilance Kristýny. Jako kandidát na medaili cestoval do Třince i Josef Adámek. Jeho hlavní zbraní měl být skok vysoký. Po opatrném začátku na 183 cm pokračoval poněkud nervózním výkonem na výškách 193,196, a 199 cm, vše na druhý pokus. Na 202 cm, již zůstali jen tři závodníci, takže medaile byla jistá a s tím již zcela zmizela Pepova nervozita. Tuto výšku překonal na první pokus a čekal, jak odpoví soupeři. Soupeři však již laťku nedokázali překonat a tak nastal čas pro Pepovo sólo. Nejprve si nechal zvýšit laťku na 205, nový osobní rekord a zdolal ji na první pokus, stejně jako výšku 208 cm. V prudkém větru a začínajícím dešti překonal na třetí pokus o centimetr oddílový rekord, který držel již 21 let Jiří Hanák, výkonem 210 cm. Druhý den nastoupil Josef Adámek k trojskoku. I zde měl šanci na medaili a zdálo se, že je vše na dobré cestě. Pepa si vylepšil osobák na výborných 14,61 cm a ještě ve chvíli, kdy do konce zbývaly poslední čtyři skoky, byl s přehledem na druhém místě. V tu chvíli se soupeři vybičovali k vynikajícím výkonům, zcela změnili letošní české juniorské tabulky a odsunuli Pepu na nepopulární čtvrté místo. Po vynikající sobotě a kvalitním osobním rekordu v trojskoku (za ten předchozí se dostal hned čtyřikrát) na smutek nezbylo místo. Zbývá doplnit, že již o týden dříve měli vytrvalecké disciplíny předsunuty dorostenky a zde byla 6. na 3000 m Adéla Veselá.

Příznivce českolipské atletiky by mohl zajímat start dalších juniorek, které v žákovském věku odstartovali do české špičky z České Lípy. Jednou byla Šárka Kalvová, v současné době Slavia Praha, která byla čtvrtá v běhu na 200 m časem 25,61 s a šestá na 100 m za 12,79 s a v běhu na 100 m překážek za 15,37. Druhou byla Ivana Reicheltová, která absolvovala trojskok a umístila se výkonem 12.12 m na druhém místě. Ivana Reicheltová bude s Kristýnou Čechlovskou a Josefem Adámkem reprezentovat ČR na mezistátním utkání družstev juniorů a juniorek v Maďarském Miskolci, které se koná již tento pátek 1. července.

pepa_třinec_16_3skok pepa_třinec_16 tyna_třinec_16_klec tyna_třinec_16_bedna tyna_třinec_16 pepa_třinec_16_bedna

Tagged with:

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.