Fantazie! Česká Lípa po prodloužení udolala Tatran

0 116

Florbalisté České Lípy dokázali před vlastním publikem zdolat po velké bitvě šestnáctinásobného mistra České republiky Tatran Střešovice a v tabulce zůstávají i po šestém odehraném zápase nad ním. O výhře 5:4 po prodloužení rozhodl gólem do prázdné branky Štěpán Slaný. Nováček tak poskočil na páté místo tabulky.

Že se Česká Lípa svého soupeře nezalekne, naznačily už úvodní minuty. Hrál se florbal nahoru dolů a první slovo v něm řekli domácí. Rychlé přečíslení dva na jednoho s Eklem zakončil se štěstím Marek Dzierža. Vedení ovšem vydrželo pouze necelých čtyřicet vteřin. Lahůdkovou kombinaci pak předvedli Váňa s Mühlfaitem a druhý jmenovaný doklepl míček do branky. Akce se střídala s akcí a přítomní diváci si na nedostatek zábavy rozhodně stěžovat nemohli.

K výbornému výkonu se rozehrál i Kamil Bříška. Pronikal do nitra obrany Tatranu a vytvářel svým kolegům zajímavé možnosti. Jednu takovou připravil i Radkovi Matějíčkovi a mladý útočník zase překulil skóre ve prospěch České Lípy. Otázkou proto opět zůstávalo, jak Česká Lípa zvládne druhou třetinu. O jejím průběhu mohlo leccos napovědět i rychlé srovnání Váni, který dokázal zblízka doslova došťourat míček za záda jinak skvělého Dvořáka.

Severočeši ovšem ani tentokrát nesložili zbraně a nepustili Tatran k otočce. Ba naopak, sami v rychlém sledu dvakrát udeřili. Bříška krásnou střelou dostal domácí potřetí do vedení a Kněžour pak mazácky vyřešil únik do otevřené obrany kličkou Blahovi do bekhendu, po níž se začala ve Sportovní hale rýsovat senzace. Domácí tým pak přežil i přesilovku po vyloučení Kněžoura, kdy Dvořák některými zákroky doslova přiváděl hosty k šílenství.

Střešovice však ještě ve druhé třetině dokázaly bleskově vyrovnat. Nejprve po dlouhé diagonále Kolíska zakončoval Slavík a pak zpoza branky nešťastným odrazem o výstroj českolipského gólmana skóroval Meliš. Byl to poslední gól základní hrací doby, v což asi doufal málokdo. Tatran měl zejména v úvodní desetiminutovce třetí části hry velký tlak, ale rozhodnout i díky skvělému představení českolipského brankáře nedokázal. V přesilovce České Lípy při vyloučení Kolíska se pak domácí prakticky nedostlai k balonku. Přesto měl v závěru velkou šanci na rozhodnutí Dzierža, ale jeho pokus mířil mimo.

Českolipští si tak potřetí v řadě zahráli prodloužení a podruhé v něm byli úspěšní. Tatran po vyhraném buly zkusil hru bez brankáře, ale nepovedenou rozehrávku vystihl Slaný a do odkryté branky zařídil historické vítězství nad velkým soupeřem.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Tatran Střešovice 5:4pp (2:1, 2:3, 0:0 – 1:0)
Branky: 3. Dzierža, 17. Matějíček, 28. Bříška, 29. Kněžourm 61. Slaný – 4. Mühlfait, 22. Váňa, 35. Jan Kolísko, 35. Meliš.
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 11:28. Diváci: 470.

autor: Radek Barkman
foto: Vítek Černý

Tagged with:

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.