Dorostenecké derby mezi Lokomotivou a Arsenalem patřilo hostům

0 31

V rámci 8. kola krajského přeboru dorostu hostila českolipská Lokomotiva svého městského rivala Arsenal. Již od začátku utkání bylo patrné, kdo bude pánem na hřišti. Hosté v prvním poločase vstřelili pět branek a o vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto. Stejnou porci gólů obstarali i ve druhé části a na Bžundě tak zvítězili vysoko 10:0. Hvězdou zápasu byl Radek Chyna, autor čtyř přesných tref.

Oba soupeři v předchozím kole prohráli, a tak měli co napravovat. Za úspěšným reparátem však vykročili svěřenci trenérů Ladry a Šimona, kteří začali potvrzovat roli favorita od samého začátku. Radek Chyna se ve druhé minutě sice ještě netrefil, ale o něco později už mířil přesně a poslal Arsenal do vedení – 0:1. Stejný hráč se prosadil i následně, tentokrát dopravil míč za brankovou čáru hlavičkou – 0:2.

Ve 25. minutě se obranou domácích probíjel Kašpar, který byl faulován a z nařízeného přímého kopu zvýšil Michal Tomíček – 0:3. Hostitelé se první střelou prezentovali až zásluhou Sixty, jehož pokus Beneš zneškodnil. V závěru první půle se balónu zmocnil Lukáš Mígl a s pomocí tyče jej poslal na místo určení – 0:4. Gólový účet úvodního dějství pak uzavřel Radek Chyna, pro něhož to byla třetí trefa v utkání – 0:5.

Hosté ve své gólové kanonádě pokračovali i po přestávce. Půltucet branek završil přesným pokusem k tyči Tomáš Karlík – 0:6. Dvě minuty nato měl Jan Berounský před sebou zcela prázdnou branku, kterou nemohl minout – 0:7. Hráči zpoza Ploučnice si zbytek střetnutí užívali, což dokumentoval střídající Ondřej Rada, jenž zužitkoval přesný centr – 0:8.

V 74. minutě byl Radek Chyna ve vápně dostatečně důrazný a ač atakován přidal svůj čtvrtý gól – 0:9. V posledních sekundách zápasu si ještě vzal slovo Jan Berounský, jenž zaokrouhlil počet branek v utkání na deset – 0:10. Fotbalisté českolipského Arsenalu tak na Bžundě vytáhli celý svůj arzenál a po zásluze si připisují do tabulky všechny tři body.

Lokomotiva Česká Lípa – ARSENAL Česká Lípa 0:10 (0:5)
Branky: 6., 13., 43. a 74. Chyna, 60. a 90. Berounský, 25. Tomíček, 42. Mígl, 58. Karlík, 72. Rada. Rozhodčí: Paulus – Zlatník, Bahník. ŽK: Bárta – Mígl. Diváci: 45

Lokomotiva Česká Lípa: Martínek – Abraham, Brejcha, Bárta, Koubek – Hochman, Cina, Stránský, Hašek – Sixta, France.
Arsenal Česká Lípa: Beneš – Ješeta (63. Brož), Poláček, Ráž, Tomíček – Karlík (61. Rada), Kašpar (70. Jeništa), Copko (61. Franko), Mígl – Chyna, Reichelt (55. Berounský).

Autor: Michal Šandor.