[FOTO] Pro démony ani florbalisty nedopadl tento víkend dobře

0 114

V pátek na palubovku v České Lípě dorazili hráči Helasu Brno. S 5 prohranými zápasy v úvodu sezóny stavěli 3 remízy Démony do role favorita. Jenže od začátku utkání nemohli domácí najít cestu do soupeřovi sítě. Po první půli odcházeli Démoni do šaten za stavu 0:3. Ale ani v 2. poločase zvrat nenastal a hosté jen upravili konečné skóre na 0:5 a odvezli si první výhru sezóny. Pro domácí fanoušky mohl být útěchou jen pohár z mistrovství světa v malé kopané, který dovezl Stanislav Bejda z Tuniska. Démoni Česká Lípa drží po 6 zápasech aktuálně 9. příčku v 1. futsalové lize. Tento týden se Démoni vydají do Vysokého Mýta.

V neděli se vydali hráči FBC 4CLEAN Česká Lípa do haly na Jižním Městě v Praze, kde nastoupili proti FAT PIPE Florbal Chodov. V 9. kole superligy, ale nedopadlo dobře ani pro fanoušky České Lípy, kdy pořadatelé odmítli fanouškům vstup s vlajkami a megafonem, ani pro českolipský tým. Skóre sice otevřeli už ve druhé minutě domácí, ale první třetinu končili hráči smírně za stavu 1:1, kdy v 17. minutě srovnal Jakub Novák.

Ve druhé třetině se vedení přelévalo, nejprve se ujali vedení domácí brankou Martina Pražana. Na to, ale reagoval Štěpán Slaný a následně Dominik Jansa poslal Českou Lípu do vedení. Ve 35. minutě, ale Daniel Maxa srovnal za Chodov. Poté už Českolipští postupně začali ztrácet, nejprve nevyužili přesilovku a druhou třetinu pak zakončili už se ztrátou za stavu 4:3.

Třetí třetina už byla už byla z pohledu skóre jednostrannou záležitostí a hráči Chodova nasázeli ještě dalších 6 branek a slavili tak vítězství výsledkem 10:3. Česká Lípa, tak aktuálně okupuje 12. příčku Tipsport Superligy. Tento týden se Českolipští vydají do Znojma.