David Bečvařík: Máme na to bojovat o první dvě místa

0 223

Fotbalové soutěže jsou v polovině podzimu a týmy už mohou pomalu zjišťovat, zda jejich předsezonní prognozy se vyplňují či naopak. „S pátým místem rozhodně já osobně a ani nikdo z vedení spokojený není,“ říká David Bečvařík, hráč týmu z Holan, které hrají I. B třídu.


Po osmi kolech jste na pátém místě. Spokojenost? S jakým cílem jste vlastně šli do sezony?

S pátým místem rozhodně já osobně a ani nikdo z vedení spokojený není. Do sezóny jsme vstupovali s tím, že se chceme poprat o první dvě místa. Kádr co tu je, na to rozhodně má.

Dvakrát jste prohráli, třikrát remizovali. Kde jste, podle vás, zbytečně ztratili body?
Asi nás nejvíc štve zápas s Doksy B, celé utkání jsme byli jednoznačně lepší, ale dvě naše chyby nás staly všechny tři body. Mě teď nejvíce mrzí sobotní zápas v Kamenici, kdy domácí za celý zápas nevystřelili ani jednou na bránu a my opět zahodili několik 100% šancí.

Holany vstřelily dvacet branek, kolik z nich jde na vaše konto?
Já osobně jsem vstřelil jenom dva góly. Od té doby, co hraji zase vzadu na stoperu, tak mám šanci vstřelit gól jedině z rohu, letos to byly zatím dvě hlavičky.


Když se podíváte na tabulku, je pro vás nějaký tým překvapením, ať už to, že se pohybuje dole či nahoře?

Překvapením je pro mě rozhodně Rozstání, které vede tabulku a naopak Jenišovice, u těch bych zase čekal, že budou jako každý rok bojovat o špici. Ale jde vidět, že B třída se mnohem zkvalitnila, vždyť některé týmy hrály před pár lety ještě krajský přebor.


Dlouhodobě patříte, aspoň podle mne, k nejlepším útočníkům na Českolipsku. Není to škoda hrát jen I. B třídu?

Já osobně jsem se nikdy za útočníka nepovažoval, teď hraji na stoperu. Před pár lety, když zrušili v Lípě béčko tak jsem odešel do Doks jako obránce, ale byla velká nouze o útočníky, tak mi nic jiného nezbývalo, než se naučit hrát v útoku. Jelikož nejsem nějak technicky vybavený, vše jsem to řešil jednoduše a důrazem a časem to tam začalo padat.

Vy jste dříve hrával futsal za Démony, teď to máte jak s tímto sportem?
Futsal je krásná hra, kde si prostě více zahrajete a jste více v kontaktu s balonem, ale společně s prácí a velkým fotbalem to nejde moc dohromady. Navíc jsem si prošel zlomenou nohou a utrhl sem si třislo. Od té doby jsem si řekl, že fotbal ani futsal už nejsou na prvním místě, živí mě práce, tak od té doby už čtyři roky futsal nehraji. I když rád se chodím dívat na Démony, kterým stále fandím.

ptal se Alex Neugebauer

Tagged with: ,

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.