Dan Blumentritt: Osobně se mi líbilo více ve skupině C

0 163

Fotbalisté Nového Boru jsou po pěti odehraných kolech s devíti body na osmém místě. Mají na svém kontě jednu prohru a čtyři výhry, z toho však tři po penaltových rozstřelech! „Minulou sezonu nám při penaltách chybělo štěstí,“ říká opora týmu Dan Blumentritt.

Po pěti kolech máte devět bodů. Spokojenost nebo v některých zápasech šlo třeba udělat i více bodů?
Určitě nám nevyšel první domácí zápas, kdy jsme ztratili tři body se Štětím. Škoda byla i remízy v Hostouni, kdy jsme obdrželi vyrovnávací branku v 90. minutě.

Jste rádi zpátky v divizním „béčku“?
Osobně se mi líbilo více ve skupině C, kde mi přišli soupeři fotbalovější. Ve skupině B je více soupeřů, kteří preferují fyzický styl hry, který nám nevyhovuje, ale výhodou je zase kratší cestování.

Teď o víkendu vás čeká prozatimní lídr soutěže Kladno. Měl by patřit tento středočeský tým mezi favority soutěže nebo se mluvívá ohledně postupu do ČFL o jiném týmu?

Na ostatní týmy se moc nekoukám, zajímají mě výkony a výsledky našeho týmu. Při pohledu do tabulky to však vypadá, že Kladno bude hlavním adeptem na postup. Pevně věřím, že jim jejich plány zhatíme sobotním zápasem.

Daří se vám v penaltových rozstřelech. Hodně se na ně v tréninku zaměřujete?
Nijak výrazněji se na trénink penalt nezaměřujeme. Přikláním se spíše k tomu, že je to o štěsti, které nám minulou sezonu při penaltách chybělo…

Když se podívám na vaše sestavy posledních zápasů, je vidět, že je obzvlášť v obraně stabilní. Asi také velká výhoda, že?
Obrana si drží konstantní výkonnost a klukům drží i zdraví, tak není důvod do obrané čtyřky zasahovat. Nutno dodat, že jsme změnili styl napadání, se kterým se už nejspíše sžil celý tým a kluci zodpovědně brání.

autor: Alex Neugebauer

Tagged with:

Podobné články