Loading...
FotbalHlavní

Dan Blumentritt: Osobně se mi líbilo více ve skupině C

Fotbalisté Nového Boru jsou po pěti odehraných kolech s devíti body na osmém místě. Mají na svém kontě jednu prohru a čtyři výhry, z toho však tři po penaltových rozstřelech! „Minulou sezonu nám při penaltách chybělo štěstí,“ říká opora týmu Dan Blumentritt.

Po pěti kolech máte devět bodů. Spokojenost nebo v některých zápasech šlo třeba udělat i více bodů?
Určitě nám nevyšel první domácí zápas, kdy jsme ztratili tři body se Štětím. Škoda byla i remízy v Hostouni, kdy jsme obdrželi vyrovnávací branku v 90. minutě.

Jste rádi zpátky v divizním „béčku“?
Osobně se mi líbilo více ve skupině C, kde mi přišli soupeři fotbalovější. Ve skupině B je více soupeřů, kteří preferují fyzický styl hry, který nám nevyhovuje, ale výhodou je zase kratší cestování.

Teď o víkendu vás čeká prozatimní lídr soutěže Kladno. Měl by patřit tento středočeský tým mezi favority soutěže nebo se mluvívá ohledně postupu do ČFL o jiném týmu?

Na ostatní týmy se moc nekoukám, zajímají mě výkony a výsledky našeho týmu. Při pohledu do tabulky to však vypadá, že Kladno bude hlavním adeptem na postup. Pevně věřím, že jim jejich plány zhatíme sobotním zápasem.

Daří se vám v penaltových rozstřelech. Hodně se na ně v tréninku zaměřujete?
Nijak výrazněji se na trénink penalt nezaměřujeme. Přikláním se spíše k tomu, že je to o štěsti, které nám minulou sezonu při penaltách chybělo…

Když se podívám na vaše sestavy posledních zápasů, je vidět, že je obzvlášť v obraně stabilní. Asi také velká výhoda, že?
Obrana si drží konstantní výkonnost a klukům drží i zdraví, tak není důvod do obrané čtyřky zasahovat. Nutno dodat, že jsme změnili styl napadání, se kterým se už nejspíše sžil celý tým a kluci zodpovědně brání.

autor: Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.