Loading...
FotbalRozhovor

Dan Blumentritt: Držíme se na vítězné vlně, kterou chceme protáhnout co nejdéle

Novoborští fotbalisté dosahují na jaře zatím velmi slušných výsledků, které je posunuly už na čtvrté místo v tabulce divize C! „Jednotlivci mají dobrou formu, ale hlavně se daří celkově celému tymu,“ říká opora týmu brankář Dan Blumentritt.

Jak by si popsal poslední utkání s Letohradem?
S Letohradem, který byl velmi silný soupeř, jsme odehráli zápas dvou rozdílných poločasů. První poločas nám vůbec nevyšel, byl to náš nejslabší poločas na jaře. Ale druhá půle už byla mnohem lepší, začali jsme hrát naši hru posledních zápasů, byli jsme odměněni vstřelenou brankou. Soupeř sice vyrovnal, ale nakonec se k nám přiklonilo štěstí v poslední minutě, kdy Bróša rozehrál standardku z vápna podél zdi na Machyho a ten nekompromisně zakončil. Byly to vydřené a zasloužené body.

Na jaře máte zatím skvělou bilanci, vyhráli jste šest z osmi zápasů. Kde vidíš důvody vašich dobrých výsledků?
Jednotlivci mají dobrou formu, ale hlavně se daří celkově celému tymu. Zápasy nikdy nevzdáváme, i když se nevyvíjí dobře. Věříme si. Věříme také v to, že když budeme dodržovat trenéry stanovenou taktiku, tak můžeme s každým soupeřem uhrát dobrý výsledek. Držíme se na vítězné vlně, kterou chceme protáhnout co nejdéle. A ještě jeden důvod vidím a tím jsou fotbalovější soupeři než byli v divizi B

Nyní vás čeká důležité utkání s Ústím nad Orlicí. Pokud vyhrajete, měli byste být zachráněni. Nedoufáte ale v koutku duše třeba i na třetí místo?
Našim hlavním cílem bylo udržet se. Až tohoto cíle dosáhneme, budeme spokojeni. Ovšem do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát, na tom by se nic nezměnilo, ani kdybychom už byli zachráněni. Našim cílem je tedy záchrana divize pro Nový Bor, to když se povede, tak je naším úkolem dosáhnout co nejlepšího postaveni v tabulce a udělat tak co největší radost našim úžasným fanouškům a vedení.

Máte za sebou už 22 kol, už se tedy dá hodnotit soutěž. Je těžší divize B či C?
Jak už jsem říkal, podle mého názoru je divize C fotbalovějšíi. Sice jsou to někdy hrozné dálky (Letohrad, Ústi nad Orlici a pod.), ale na rozdíl od divize B vozíme body i z venku, což mi přišlo, že v „béčku“ to nebylo občas možné, především v Praze a okolí,  ani kdybychom na hřišti podali vynikající výkon…

autor: Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.