Loading...
FotbalVenkovní

Dan Blumentritt: Budeme makat dál!

Čekání na výhru (ale Novoborští by určitě byli rádi i za remízy) nadále pro FC Nový Bor pokračuje. O víkendu k ní měli v souboji s Hostouní tentokrát podle výsledku hodně daleko, i když…“Myslím, že výsledek 4:0 neodpovídá průběhu hry, ač je nutné přiznat, že soupeř byl fotbalovější,“ začíná hodnotit sobotní utkání novoborský gólman Dan Blumentritt. „První gól jsme soupeři darovali, když jsme nechali jejich hráče po rohu samotného hlavičkovat. Poté jsme sice měli šanci na srovnání, ale bohužel jsme příležitost neproměnili. Navíc nám před poločasem nadějný brejk zastavil jejich obránce rukou, což se nepískalo a hned z následného protiútoku jsme dostali gól.“

Novoborští pokračovali v neproměňování šancí i v druhé půli. „Ani z malého vápna se nepovedlo dát gól a opět hned vzápětí inkasujeme branku…V tu chvíli už je o zápase rozhodnuto. Nemáme takovou sílu a kvalitu, abychom byli schopni utkání za takového stavu otáčet. Ještě když na nás leží pověstná deka…“, říká k zápasu Dan Blumentritt.

Ta zmiňovaná „deka“ možná leží na týmu už od prvního kola. „Podle mě byl rozhodující první zápas s Arsenalem, kde jsme měli zvítězit. Ve stínu tohoto utkání, podle mě, teď pokračuje dosavadní průběh sezony…“ Připomeňme, že Nový Bor s Arsenalem Česká Lípa vedl o poločase 3:1, aby pak přišel o remízu v posledních minutách po proměněné penaltě..

Týmu hodně chybí Roman Mach, který se vrátil do svého mateřského klubu a Jan Broschinský, který se kvůli zranění jen tak na trávník nepodívá. „Naneštěstí se ještě zranil Filip Šimoník a bohužel ať chceme nebo ne, hráči, kteří přišli, především kluci, kteří skončili v dorostu, je nemůžou nahradit a ani to po nich nemůžeme chtít. Budeme však makat dál a snažit se o záchranu, ale jak to dopadne, uvidíme až na konci sezony,“ dodává novoborský brankář.

autor Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.