Čtyřdenní maraton zakončen medailovým úspěchem

0 48

Letošní mistrovství světa WTKA se opět přesunulo do italského letoviska Carrara. Ze Sport Relaxu Česká Lípa se ho zúčastnili trenér Pavel Znamenáček, závodníci Ondřej Samek, Barbora Znamenáčková a Jana Bělohlavová.

„Po čtyřdenním semifinále se nám podařilo vybojovat finálové bloky, které se odehrály v neděli od ranních hodin. Výtečně se dařilo Ondřeji Samkovi, který se prosadil v kategorie SENIORS KATA OPEN, kde se mu v nedělním finále podařilo vyhrát před italským a rumunským reprezentantem,“ říká Pavel Znamenáček. „Ve druhé kategorii tradičních forem se Ondřej umístil na druhém místě. Zvítězil slovenský reprezentant a na třetím místě skončil italský a japonský reprezentant.“

Barbora Znamenáčková startovala v Kata Open a narazila na perfektně připravené slovenské reprezentantky, které si rozdělily stupně vítězů, Barbora brala skvělý bronz v juniorské kategorii.

Posledním želízkem v ohni byla Jana Bělohlavová, která se připravovala v disciplíně kumite. Jana se prokousala až do nedělního finále, kde narazila na nepříjemnou soupeřku z Itálie. Vypjatý boj plný kontaktů se nakonec podařilo Janě ukočírovat a vyhrát. Se zlatem tak ukončila svou závodní kariéru.

Ondřej Samek –
1.místo kategorie SENIORS KATA OPEN
2.místo SENIORS KATA TRADITIONAL FORMS

Barbora Znamenáčková –
3.místo JUNIORS KATA OPEN

Jana Bělohlavová –
1.místo SENIORS KUMITE +60kg

Sport relax se zúčastnil i Grand Prix Ostrava

„Můžeme konstatovat, že to byla jedna z TOP soutěží na domácí scéně, která byla silně obsazena mezinárodní konkurencí s počtem 10 států, 109 klubů, 700 závodníků,“ podotýká trenér Znamenáček. „Nejmenší závodnice jsme zasvětili do víru velkých prestižních závodů a vedly si bravurně! Adéla Znamenáčková a Vanesa Klimplová se probojovaly do finále a tak porazily celé pole závodnic. Byla to první známka, že se tato soutěž vydaří, první medaile putovaly do našeho klubu. Finále skončilo pro Adélu Znamenáčkovou 3:2 a stříbro tak brala Vanesa Klimplová. Natálka Pokorná bojovala v kategorii 6-9 let a po porážce si napravila chuť v boji o bronz, který opět putoval do SPORT RELAXU. Pro malé holky určitě velký zážitek a zkušenost do budoucna.“

Ti ostřílení startovali v nabitém poli zkušených reprezentantů, zejména ze Slovenska. Adéla Šinerová se probojovala až do bojů o bronz, ale nakonec v převaze rozhodčích z Polska prohrála 2:3 a brala 5. místo. Bára Znamenáčková spolu s Adélou Šinerovou ještě startovali v juniorských kategoriích a chuť si obě spravily dvěma bronzovými medailemi. Barbora ještě startovala v kategorii U21,kde skončila na sedmé příčce.

David Kavalír si vedl také skvěle, jak v kata U21, tak v juniorech. Vypjatá atmosféra, kdy musel přebíhat z jedné kategorie do druhé, ho možná připravila o bronz. V kategorii U21 a juniorech bojoval o bronz, ale nakonec prohrál a veze domů dvě krásná pátá místa. „Byla to parádní zkušenost a zklamaný nejsem, řekl David Kavalír.

Božena Pavlasová se tradičně ukazuje v kata Masters a z Ostravy veze stříbrnou medaili.

VÝSLEDKY:

Áďa Znamenáčková – 1. místo (ml. žákyně U10 – 11)

Vanesa Klimplová – 2. místo (ml. žákyně U10 – 11)

Božena Pavlasová – 2.místo (masters)

Natálie Pokorná – 3. místo (ml. žákyně U6-9)

Áďa Šinerová – 3. místo (juniorky)

Bára Znamenáčková – 3. místo (juniorky)

Áďa Šinerová – 5. místo (dorostenky)

David Kavalír – 2x 5. místo (U21 a junioři)

Bára Znamenáčková – 7.místo (U21)

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.