Čtyřdenní maraton zakončen medailovým úspěchem

0 30

Letošní mistrovství světa WTKA se opět přesunulo do italského letoviska Carrara. Ze Sport Relaxu Česká Lípa se ho zúčastnili trenér Pavel Znamenáček, závodníci Ondřej Samek, Barbora Znamenáčková a Jana Bělohlavová.

„Po čtyřdenním semifinále se nám podařilo vybojovat finálové bloky, které se odehrály v neděli od ranních hodin. Výtečně se dařilo Ondřeji Samkovi, který se prosadil v kategorie SENIORS KATA OPEN, kde se mu v nedělním finále podařilo vyhrát před italským a rumunským reprezentantem,“ říká Pavel Znamenáček. „Ve druhé kategorii tradičních forem se Ondřej umístil na druhém místě. Zvítězil slovenský reprezentant a na třetím místě skončil italský a japonský reprezentant.“

Barbora Znamenáčková startovala v Kata Open a narazila na perfektně připravené slovenské reprezentantky, které si rozdělily stupně vítězů, Barbora brala skvělý bronz v juniorské kategorii.

Posledním želízkem v ohni byla Jana Bělohlavová, která se připravovala v disciplíně kumite. Jana se prokousala až do nedělního finále, kde narazila na nepříjemnou soupeřku z Itálie. Vypjatý boj plný kontaktů se nakonec podařilo Janě ukočírovat a vyhrát. Se zlatem tak ukončila svou závodní kariéru.

Ondřej Samek –
1.místo kategorie SENIORS KATA OPEN
2.místo SENIORS KATA TRADITIONAL FORMS

Barbora Znamenáčková –
3.místo JUNIORS KATA OPEN

Jana Bělohlavová –
1.místo SENIORS KUMITE +60kg

Sport relax se zúčastnil i Grand Prix Ostrava

„Můžeme konstatovat, že to byla jedna z TOP soutěží na domácí scéně, která byla silně obsazena mezinárodní konkurencí s počtem 10 států, 109 klubů, 700 závodníků,“ podotýká trenér Znamenáček. „Nejmenší závodnice jsme zasvětili do víru velkých prestižních závodů a vedly si bravurně! Adéla Znamenáčková a Vanesa Klimplová se probojovaly do finále a tak porazily celé pole závodnic. Byla to první známka, že se tato soutěž vydaří, první medaile putovaly do našeho klubu. Finále skončilo pro Adélu Znamenáčkovou 3:2 a stříbro tak brala Vanesa Klimplová. Natálka Pokorná bojovala v kategorii 6-9 let a po porážce si napravila chuť v boji o bronz, který opět putoval do SPORT RELAXU. Pro malé holky určitě velký zážitek a zkušenost do budoucna.“

Ti ostřílení startovali v nabitém poli zkušených reprezentantů, zejména ze Slovenska. Adéla Šinerová se probojovala až do bojů o bronz, ale nakonec v převaze rozhodčích z Polska prohrála 2:3 a brala 5. místo. Bára Znamenáčková spolu s Adélou Šinerovou ještě startovali v juniorských kategoriích a chuť si obě spravily dvěma bronzovými medailemi. Barbora ještě startovala v kategorii U21,kde skončila na sedmé příčce.

David Kavalír si vedl také skvěle, jak v kata U21, tak v juniorech. Vypjatá atmosféra, kdy musel přebíhat z jedné kategorie do druhé, ho možná připravila o bronz. V kategorii U21 a juniorech bojoval o bronz, ale nakonec prohrál a veze domů dvě krásná pátá místa. „Byla to parádní zkušenost a zklamaný nejsem, řekl David Kavalír.

Božena Pavlasová se tradičně ukazuje v kata Masters a z Ostravy veze stříbrnou medaili.

VÝSLEDKY:

Áďa Znamenáčková – 1. místo (ml. žákyně U10 – 11)

Vanesa Klimplová – 2. místo (ml. žákyně U10 – 11)

Božena Pavlasová – 2.místo (masters)

Natálie Pokorná – 3. místo (ml. žákyně U6-9)

Áďa Šinerová – 3. místo (juniorky)

Bára Znamenáčková – 3. místo (juniorky)

Áďa Šinerová – 5. místo (dorostenky)

David Kavalír – 2x 5. místo (U21 a junioři)

Bára Znamenáčková – 7.místo (U21)

Podobné články