Loading...
FlorbalHalové

Chodov si na severu Čech zastřílel, zvítězil vysoko 12:2

Úřadující šampion z Tipsport Superligy, celek Chodova, v České Lípě jednoznačně demonstroval, proč je aktuálně nejlepší týmem v zemi. Rychlé kombinace zakončené pěknými góly vyústily v jeho vítězství na severu Čech poměrem 12:2. Hattrickem se blýskl Marek Vávra, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.
Naděje na dobrý výsledek vzaly pro Českou Lípu rychle za své. Za Jana Dvořáka propadl první míček už ve druhé minutě, kdy se trefil Daniel Maxa. Pak domácí sice několik minut vzdorovali, zůstávali však pořád v těžké defenzivě. Bylo jasné, že na sebe další góly nenechají dlouho čekat. V rychlém sledu přidali své trefy Strachota a Plíhal, Ondrušek pak zvyšoval dokonce už na 4:0. Tímto výsledkem z pohledu hostujícího mužstva také první část hry skončila.
Začátek druhé třetiny ale přinesl ještě tvrdší střet s realitou. Bývalý českolipský junior Pražan zvýšil na 5:0 a pak během necelých pěti minut zkompletoval hattrick Marek Vávra. Česká Lípa reagovala střídáním brankářů, kdy Dvořáka nahradil Ivan Ponomarev, Chodov však pokračoval v zatěžování českolipského konta, což se povedlo Koutnému. Až za stavu 0:9 se dokázal prosadit i domácí celek. Nejprve se dorážkou prosadil Kadlec, zanedlouho i pěknou individuální akcí Ekl. Pražan se Strachotou pak sice posunuli skóre na devítibrankový rozdíl, ale od té doby už zápas tak jednoznačný nebyl.
V na šance bohaté třetí dvacetiminutovce se už do černého trefili pouze hráči Chodova. Hostitelé si vytvořili několik velkých šancí, ale další míček za spolehlivého brankáře Baráka nedokázali propasírovat. Několik nadějných možností měl Ekl, Pastor trefil z dálky tyč.
Favorit tak potvrdil svou roli a šanci na překvapení zadupal do země. Už v sobotu 27. ledna ovšem čeká na Českou Lípu extrémně těžký zápas proti Ostravě, která je před výběrem trenérky Lenky Bartošové v tabulce pouze o čtyři body.
FBC 4CLEAN Česká Lípa – Fat Pipe Florbal Chodov 2:12 (0:4, 1:7, 0:1)
Branky: 33. Kadlec, 33. Ekl – 2. Maxa, 8. a 36. Strachota, 9. Plíhal, 12. a 47. Ondrušek. 21. a 35. Pražan, 23., 25. a 27. Vávra, 29. Koutný.
Rozhodčí: Laštovička, Čížek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 14:33. Diváci: 268.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.