Českou Lípu prověří v sobotu vedoucí Vítkovice

0 45

Co jméno, to pojem. Do České Lípy totiž po Tatranu Střešovice zavítá další tým, který už má na svém kontě několik mistrovských titulů. V sobotu totiž bude soupeřem Severočechů mužstvo Vítkovic, které mezi českou elitou triumfovalo celkem osmkrát. Letos zůstává neporaženo po šesti zápasech a k sobotnímu zápasu přijede coby vedoucí mužstvo tabulky.

Vítkovice byly týmem, který zkraje nového tisíciletí dokázal sem tam narušovat vládu střešovického florbalu. První titul vybojovaly už v roce 1997 a další přidaly o tři roky později. Do paměti soudobých fanoušků českého florbalu se pak zapsaly především úspěšným tažením za vítězstvím v letech 2013 a 2014. Mistrovský titul pak vybojovaly ještě v roce 2009. O rok později pak dokonce Vítkovice hrály finále prestižního Poháru mistrů, v němž neuspěly až se švédskou Storvretou.

Vítkovičtí patří ke špici soutěže i letos, což dokumentovaly v úvodních duelech. Nejprvě totiž svěřenci Pavla Bruse uspěli v prodloužení na Bohemians a pak doslova přetlačili Střešovice poměrem 8:7. Naposledy doma rozmetali jiného nováčka letošního ročníku z Ústí nad Labem vysoko 14:4. Ve svém středu se mohou pyšnit také lídrem kanadskédo bodování Tipsport Superligy. Tím je Lukáš Hájek, jenž doposud nasbíral za šest duelů úctyhodných 26 kanadských bodů.

Ovšem medailové pozice zůstaly v loňské sezoně Vítkovicím zapovězeny. Sobotní soupeř České Lípy totiž prohrál po čtvrtfinálové výhře 4:0 nad Brnem v semifinále s pozdějším mistrem z Chodova po tuhém boji 2:4 na zápasy. I o to je hlad Vítkovic po letošním úspěchu větší. Rytíři patří mezi velmi ofenzivní mužstva a dá se očekávat, že českolipskou defenzivu pořádně prověří.

Severočeši absolvovali po vítězném duelu se Střešovicemi úspěšný pohárový duel v Plzni, avšak jen z výsledkového hlediska. Účastníka divize totiž porazili po výsledku 5:4 po prodoužení a jen tak tak si vybojovali účast v osmifinálové skupině. K tomu, aby mohli potrápit lídra tabulky, budou svěřenci trenérky Lenky Bartošové muset podat zcela jiný, lepší výkon.

„Očekávám hodně rychlý zápas. Soupeř je na tom hodně dobře jak po fyzické, tak po technické stránce hry. Rád si hraje s balonkem, i s protivníkem. Výhodou však bude domácí prostředí a naši fanoušci. Opravdu bych nerada hrála v České Lípě v hostujícím týmu,“ upozorňuje na jeden z klíčových faktorů utkání sama trenérka.

Vítkovice se s Českou Lípou v soutěžním utkání ještě nikdy nestřetly a v sobotu tak obě mužstva prožijí premiéru. Zápas začíná 7. října od 19:00 a vstupné je tradičně zdarma.

Tagged with:

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.