Českolipští hokejisté udrželi náskok a Lomnici nakonec porazili

0 80

V předposledním kole základní části do České Lípy přijel dosud neporažený tým Lomnice nad Popelkou. Hned v první minutě musel brankář domácích Karásek tasit lapačku na velmi nebezpečnou střelu rovnou z buly. To ale byla největší šance, kterou lomničtí ohrozili branku Karáska v první třetině. Pak už měl převahu domácí tým, Radek Holčák ve 2. minutě obehrál tři hráče z Lomnice a vystřelil, avšak tuto střelu brankář hostů ještě kryl. Převaha a lepší bruslení domácích si vynutilo přesilovou hru, kterou v čase 6:52 využil Krupička a Česká Lípa se tak dostala do vedení. V 17. minutě měl domácí tým ještě dvě velké šance zvýšit vedení, ale nepovedlo se a tak první třetina skončila stavem 1:0 pro Lípu.
Začátek druhé třetiny přinesl radost českolipským, na konci 24. minuty Rašín našel hůl rozjetého Minaříka a ten s přehledem zavěsil. 2:0. O pár vteřin později byl vyloučen David Bauer za podražení, ovšem početní výhodu hosté ke snížení nevyužili, naopak v čase 32:12 se prosadil z dorážky Jiří Žák. Hosté se snažili snížit, ale přesilovou hru po dalším vyloučení Bauera znovu nevyužili.
Třetí třetinu domácí začali díky třígólovému náskoku benevolentně, a tak se domácí obranou prosmýkl Rudiš a snížil na 3:1. O dvě minuty později na snížení odpověděli českolipští hokejisté čtvrtým gólem, tentokrát jejich radost byla ale předčasná, protože rozhodčí tuto branku neuznali díky postavení útočícího hráče v brankovišti. Hokejisté z Lomnice se opravdu hnali za vyrovnáním, když v čase 45:33 po vyhraném buly ukrytou střelou skóroval Vala a nyní už byl stav o jediný gól. Hosté se ještě snažili zachránit zápas, ale Česká Lípa už nezaváhala a ubránila i poslední vteřiny, kdy Lomnice měla několik dorážek v předbrankovém prostoru, a z tohoto zápasu si odnesla zasloužené 3 body.

Česká Lípa – Lomnice nad Popelkou 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Sestava  HC Česka Lípa: Karásek – Ulbricht, Žák (1+0), Zet, Bulva, Staněk, Minařík (1+0), Holčák, Preussler, Flekl, Zelinka, Bauer, Krupička (1+1), Bašek, Podávka, Kučera, Češka (0+1), Rašín (0+1).

Sestava HC Lomnice nad Popelkou: Musílek – Martinec, Kuch, Červený, Sehnoutek, Karásek, Kinčl (0+1), Vala (1+0), Rudiš
(1+0), Junek, Syrovátka, Mizera, Kozák, Kotula.

Autor: Karolína Tichá