Českolipští hokejisté přetlačili Turnov

0 83

V dalším mistrovském utkání na Českou Lípu čekal Turnov. Ačkoliv ještě v polovině 3. třetiny vypadal zápas jednoznačně pro českolipské, Turnov dokázal zdramatizovat zápas a tak byl napínavý až do úplného závěru. Domácí nezačali nejlépe, první gól padl do jejich branky z hole turnovského Žmolka, ale v čase 15.49 stav vyrovnal Češka. V 18. minutě došlo ke hře 4 na 4, kdy byl vyloučen českolipský Rašín za napadení a turnovský Zákoutský za nesportovní chování. Přesně po minutě se dostala do vedení Česká Lípa, kdy po hrubce brankáře skóroval Češka. Do šaten šli tedy domácí s vedením 2:1.

Do druhé třetiny vstupovali domácí s tím, že minimálně chtějí udržet jednobrankový náskok. Turnov téměř celou třetinu tlačil, a to hlavně na konci druhé části. Českolipští hokejisté však náskok udrželi. Ve druhé třetině žádný gól nepadl.

Hned na začátku třetí třetiny měl obrovskou šanci útočník z Turnova, ovšem minul prázdnou bránu a tak zůstal stav stejný. Gólem v čase 44:18 dovršil tlak v útočném pásmu domácí Krupička a navýšil tak stav na 3:1. O minutu později ujížděl Preussler na brankáře hostujících úplně sám a díky němu vedla Lípa už 4:1. Po několika vteřinách rozhodčí vyloučil na 2+10 minut Zelenku za krosček a nesportovní chování. V 52. minutě diváci opět viděli hru 4 na 4, když byli hráči na obou stranách vyloučeni za hrubost. V čase 55.24 po sekání domácího hráče jel hostující Maděra samostatný nájezd, který proměnil a snížil tak na 4:2. O minutu později už bylo skóre pouze o jediný gól, českolipského brankáře překonal Mizerík. Po tomto gólu se strhla rvačka za brankou domácích a díky tomu se opět hrálo na obou stranách ve čtyřech. Turnov ještě chtěl vyrovnat a získat alespoň bod, v čase 58.17 byl ale vyloučen Zákoutský a tak se hostujícímu týmu nepodařilo vstřelit vyrovnávací gól, ani když poslední vteřiny hráli bez brankáře. Česká Lípa si tak po posledním zápase v roce 2015 zapsala 3 body do tabulky.

HC Česká Lípa – BHK Turnov 4:3  (2:1, 0:0, 2:2)

Branky: 16. Krupička, 19. Češka, 45. Podávka, 46. Preussler – 7. Žmolil, 56. Maděra (SN), 57. Mizerík

Vyloučení: 8 – 9

Sestavy:
HC Česká Lípa: Karásek – Ulbrich, Žák, Zet, Bulva, Staněk, Minařík, Holčák, Preussler, Zelinka, Bauer, Krupička, Bašek, Podávka, Rašín, Češka

BHK Turnov: Fikrt – Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Kysilka, Šimůnek, Mikule, Zákoutský, Mizerík, Jágr, Žmolil, Baran, Maděra, Isach, Drapák, Duda, Řezníček, Růzha

Diváci: 110

Autor: Karolina Tichá

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.