Českolipští hokejisté přetlačili Turnov

0 76

V dalším mistrovském utkání na Českou Lípu čekal Turnov. Ačkoliv ještě v polovině 3. třetiny vypadal zápas jednoznačně pro českolipské, Turnov dokázal zdramatizovat zápas a tak byl napínavý až do úplného závěru. Domácí nezačali nejlépe, první gól padl do jejich branky z hole turnovského Žmolka, ale v čase 15.49 stav vyrovnal Češka. V 18. minutě došlo ke hře 4 na 4, kdy byl vyloučen českolipský Rašín za napadení a turnovský Zákoutský za nesportovní chování. Přesně po minutě se dostala do vedení Česká Lípa, kdy po hrubce brankáře skóroval Češka. Do šaten šli tedy domácí s vedením 2:1.

Do druhé třetiny vstupovali domácí s tím, že minimálně chtějí udržet jednobrankový náskok. Turnov téměř celou třetinu tlačil, a to hlavně na konci druhé části. Českolipští hokejisté však náskok udrželi. Ve druhé třetině žádný gól nepadl.

Hned na začátku třetí třetiny měl obrovskou šanci útočník z Turnova, ovšem minul prázdnou bránu a tak zůstal stav stejný. Gólem v čase 44:18 dovršil tlak v útočném pásmu domácí Krupička a navýšil tak stav na 3:1. O minutu později ujížděl Preussler na brankáře hostujících úplně sám a díky němu vedla Lípa už 4:1. Po několika vteřinách rozhodčí vyloučil na 2+10 minut Zelenku za krosček a nesportovní chování. V 52. minutě diváci opět viděli hru 4 na 4, když byli hráči na obou stranách vyloučeni za hrubost. V čase 55.24 po sekání domácího hráče jel hostující Maděra samostatný nájezd, který proměnil a snížil tak na 4:2. O minutu později už bylo skóre pouze o jediný gól, českolipského brankáře překonal Mizerík. Po tomto gólu se strhla rvačka za brankou domácích a díky tomu se opět hrálo na obou stranách ve čtyřech. Turnov ještě chtěl vyrovnat a získat alespoň bod, v čase 58.17 byl ale vyloučen Zákoutský a tak se hostujícímu týmu nepodařilo vstřelit vyrovnávací gól, ani když poslední vteřiny hráli bez brankáře. Česká Lípa si tak po posledním zápase v roce 2015 zapsala 3 body do tabulky.

HC Česká Lípa – BHK Turnov 4:3  (2:1, 0:0, 2:2)

Branky: 16. Krupička, 19. Češka, 45. Podávka, 46. Preussler – 7. Žmolil, 56. Maděra (SN), 57. Mizerík

Vyloučení: 8 – 9

Sestavy:
HC Česká Lípa: Karásek – Ulbrich, Žák, Zet, Bulva, Staněk, Minařík, Holčák, Preussler, Zelinka, Bauer, Krupička, Bašek, Podávka, Rašín, Češka

BHK Turnov: Fikrt – Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Kysilka, Šimůnek, Mikule, Zákoutský, Mizerík, Jágr, Žmolil, Baran, Maděra, Isach, Drapák, Duda, Řezníček, Růzha