Loading...
FlorbalHalové

Českolipským florbalistům začíná sezona, na úvod je čeká vítkovický vicemistr

Druhá sezona v Tipsport Superlize pro FBC 4CLEAN Česká Lípa je na spadnutí. Hned úvodní soupeř nového ročníku, který zavítá na palubovku severočeského týmu, budí velký respekt. V pátek 7. září totiž přijede vicemistr z roku 2018 a vítěz Českého poháru, celek 1. SC TEMPISH Vítkovice. Tým složený z mnoha reprezentantů bude patřit k favoritům soutěže i letos.

Pro Vítkovice byla minulá sezona velmi úspěšná. Tým nejprve dosáhl na své třetí vítězství v Poháru České pojišťovny a následně obsadil třetí místo v základní části Tipsport Superligy. Skvělá jízda v play-off vyvrcholila ve dva jasné postupy přes Střešovice a Chodov v poměru 4:1 na zápasy a tuto cestu zastavila až v ostravském Superfinále Mladá Boleslav po porážce 5:6 v prodloužení.

Šestinásobný ligový šampion se netají velkými ambicemi i v letošním roce. Musí se sice obejít bez špičkového útočníka Martina Tokoše, který bude nastupovat v Mladé Boleslavi, i tak je ale soupiska týmu nabitá. V týmu například zůstal jeden z nejproduktivnějších mužů soutěže Lukáš Hájek, který patřil k oporám v dlouhodobé části i v následném play-off. I letos ho budou doplňovat Adam Delong nebo Jakub Hubálek.

Česká Lípa se s tímto soupeřem v soutěžních zápasech zatím utkala dvakrát. Na domácí půdě se po vyrovnaném utkání zrodila porážka 3:6, ostravský celek pak zvládl zápas na domácí půdě vysoko 8:2. Favoritem budou hosté zcela nepochybně i v pátečním duelu. Vítkovice se účastnily i elitní skupiny prestižního turnaje Czech Open. Tam porazily Thurgau, Spartu nebo Chodov, ale stopku jim vystavil celek finského Nokianu. Na posledním přípravném turnaji se pak Vítkovice v okleštěné sestavě utkaly se Slovenskem (6:6), ostravským MVILem (16:1) a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (7:9). Tým loni oslavil své 25. výročí.

Česká Lípa zaznamenala několik přípravných utkání se střídavými výsledky proti Pardubicím, Ústí nad Labem či Bohemians a zúčastnila se tradičního Czech Open, kde nestačila po solidních výkonech ve skupině i v prvním kole play-off v dalším zápase vyřazovací části na Karlovy Vary. Trenérka Lenka Bartošová musí oželet v letošní sezoně služby dvou mladoboleslavských hráčů Jaromíra Ekla a Tomáše Kadlece. Do Královských Vinohrad pak opět odešel Radovan Vnuk.

Mezi posilami pak vyčnívá především jméno Radka Krajcigra. Ten platil v Mladé Boleslavi za elitního střelce a měl by být velkým posílením českolipského týmu. Kromě něj jsou v týmu nově také Petr Novotný, který nastupoval za prvoligové Karlovy Vary, Alois Burian z Kladna nebo navrátilec z Brna Milan Tichý, který po loňské sezoně, kterou prakticky celou vynechal kvůli zranění, opět zamířil do svého mateřského města. Kapitánem i letos zůstává zkušený Lukáš Mlejnek.

Šéftrenérka klubu a trenérka mužského A týmu Lenka Bartošová si je vědoma kvalit pátečního soupeře České Lípy. „Los nám do prvního kola nám přidělil vícemistra republiky. Celou letní přípravu jsme se soutředili na určité věci, o kterých jsme věděli, že v nich máme nedostatky. Naopak Vítkovice jsou přesně týmem, který v těchto činnostech (rychlost, technika, herní vyspělost) nad všemi týmy v ČR vyčnívá. Těším se na porovnání s nimi,“ doplňuje s tím, že hlavním cílem týmu v nové sezoně je opět přímá záchrana.

Premiérové utkání v nové sezoně začíná v pátek 7. září od 19:30 v českolipské sportovní hale. Vstupné na utkání je tradičně zdarma.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.