Čekají nás tvrdé bitvy o důležité bitvy, uvědomuje si trenérka Bartošová

0 12

U českolipského týmu je trenérka Lenka Bartošová druhým rokem. Po úspěšném tažení první ligou a následném postupu mezi elitu se její výběr neztrácí zatím ani tam. Po deseti zápasech má na svém kontě devět bodů a reálně může pomýšlet na účast v play-off. Musí však zvládnout blížící se sérii klíčových zápasů, které o jeho osudu napoví více.

Máte za sebou těžkou sérii venkovních zápasů, co vám dala?
Především zkušenosti, které budeme chtít prodat v dalších zápasech.

Který zápas byl nejméně povedený?
Myslím si, že s Chodovem. Z jiného pohledu mě mrzí zápas ve Znojmě, který byl výborně rozehraný, ale měli jsme z něj určitě vytěžit více.

A nejlepší?
Vyzdvihla bych zejména ten pohárový v Mladé Boleslavi. Výsledkově sice nebyl nic moc, ale herně určitě z naší strany nejlepší.

Je patrný markantní pokrok u některého z hráčů v porovnání s loňskem?
Předně bych řekla, že jsme jako tým šli nahoru. A jestli někdo speciálně, tak především Lukáš Mlejnek.

Honza Spilka se při své debutové sezoně v Áčku hned zařadil mezi opory a vybojoval si pozvánku do juniorské reprezentace. Očekávala jsi to?
Nepřekvapilo mě to. Akorát mě nyní mrzí, že s námi v týmu nebyl už během loňska. Má výborné předpoklady stát se skvělým hráčem. Aby této mety dosáhl, musí trénovat. Navíc se i řádně starat o své zdraví. Tuto sezonu na sobě maká skvěle a je to znát. Musí ještě odstranit pár chyb ve své hře a posbírat více zkušeností.

Máte za sebou deset kol Tipsport Superligy. Je něco co Tě překvapilo?
Myslím, že spíše ne. Alespoň nic zásadního.

Jste spokojeni v klubu se ziskem devíti bodů?
Před zápasem se Znojmem jsme určitě s osmi body spokojeni byli. Po něm už ale s devíti nejsme.

Čekají vás další zápasy s týmy převážně druhého sledu, co lze očekávat?
Očekávám ve všech z nich tvrdý souboj o body. Všichni tito následující soupeři je potřebují, ale my na tom nejsme jinak. Bude to bitva.

Pomůže vám k tomu návrat do domácího prostředí?
Ano. Po takové době už ty naše skvělé fanoušky zase potřebujeme. Při těch těžkých zápasech, v nichž je v sázce spousta bodů obzvláště. Doufám zároveň, že si k nám cestu do haly najde ještě více diváků.

Podobné články