Loading...
FlorbalHalové

Budou kromě mikuláše nadělovat „dárečky“ i českolipští hráči?

Další těžká prověrka čeká na florbalisty České Lípy. V pátek 1. prosince se totiž postaví do cesty velmi silným Pardubicím. Mikulášský zápas bude zároveň bojem o veledůležité body do tabulky, kde se situace pro Severočechy začala po třech debaklech výrazně komplikovat.

Svěřenci trenérky Lenky Bartošové se s východočeským týmem letos už jednou utkali. Na začátku sezony v polovině září zamířili do tamní Tipsport Areny, aby s tehdy vedoucím celkem soutěže sehráli důstojnou partii a prohráli jen 5:7. Aktuálně jsou Pardubice na pátém místě a podobně jako Otrokovice, kde hrála Česká Lípa o uplynulém víkendu, patří k příjemným překvapením letošní sezony.

Je však potřeba zdůraznit, že z dosavadních čtrnácti zápasů se Pardubice představily hned osmkrát na domácí půdě. Tam získaly z celkového počtu pětadvaceti bodů hned sedmnáct. Venku zvítězily třeba na půdě Ústí nad Labem a nesmírně cenný bod si přivezly i z půdy Vítkovic. V letošním ročníku ale také jednou vyšly střelecky naprázdno, když na půdě Otrokovic podlehly po boji 0:2.

Pardubický tým táhne dlouhodobý lídr Marek Ďopan. Třiadvacetiletý útočník už letos nasbíral dohromady 21 bodů, i když se dokázal trefit jen pětkrát a platí tak za dvorního nahrávače jiných výborných střelců týmu. Mezi ně se řadí především Jan Kourek. Jeho čtrnáct zásahů táhne pardubický tým do play-off. V brance se pak proti České Lípě postaví nejspíš Jakub Levínský, který je letos jasnou jedničkou soupeře.

V českolipském táboře rozhodně veselo není. Po velmi sympatickém začátku a důstojném boji i s největšími favority soutěže totiž týmu dochází dech. Z posledních tří zápasů proti Bohemians, Spartě a Otrokovicím navíc zaznamenal hrozivé skóre 12:36. Právě na domácím prostředí by však Českolipští určitě toužili rozšířit svou dvanáctibodovou sbírku. „Po sérii těžkých porážek nastoupíme proti velmi silnému soupeři. Věřím ale v týmový výkon. Ukážeme našim fanouškům, že pořád umíme vyhrávat,“ uvedl brankář Jan Dvořák.

Zápas bude určen také nejmenším příznivcům českolipského florbalu. O přestávkách se totiž sportovní halou budou prohánět mikuláš s čertem a těm hodným budou rozdávat sladkosti, na zlobivé děti čeká uhlí a brambory. Začíná se v 19:30.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.