Božena Pavlasová: Jsem ráda, že v mé kategorii jsou i lepší soupeřky

0 283

Zábava. Radost. Cesta. Zdokonalování. A možná by Božena Pavlasová, karatistka Sport relaxu Česká Lípa, našla další slova pro to, co pro ní znamená karate.

V posledních dvou měsících jste získala tyto úspěchy – 1.místo kata master na Libereckém poháru, 2.místo kata master na North Bohemia v Ústí and Labem, 1.místo kata master a 3.místo kata ženy na Bohemia open v Českých Budějovicích. Který z těchto úspěchu je pro vás nejvíce cenný?
Z úspěchů, které jste vyjmenoval, si nejvíc vážím druhého místa na North Bohemii.

Když bychom se vrátili k první polovině letošního roku, jste s ní po výsledkové stránce spokojená?
Letos jsem byla na více turnajích a povedlo se mi vybojovat tři zlaté, pět stříbrných a dvě bronzové medaile, celkové jsem tak velmi spokojená. Já to ale hlavně beru jako zábavu, karate je moje radost.

Máte v posledních letech nějakou věčnou soupeřku, s kterou se pravidelně střetáváte o pódiové stupínky?
Před pěti lety jsem přestoupila do kategorie kata master. První tři roky se mně velmi dařilo na závodech. Ale poslední dva roky, musím říct, mě na nejvyšších příčkách vystřídala Petra Kolářská z klubu Shotokan Liberec. Proto, jak jsem psala, si vážím druhého místa na North Bohemii, kde jsem ve finále skončila druhá. Právě s Petrou jsme postoupily do finále, které Petra na praporky vyhrála 2:1. Jsem ráda, že v mé kategorii jsou i lepší soupeřky, aspoň stále na sobě můžu víc pracovat.

Pracujete jako zdravotní sestru na místní LDN. Tipuju, že asi nezažíváte situace, že byste musela použít své „chvaty“, ale co třeba po psychické stránce? Pomáhá vám karate zvládat nějaké stresové situace, které samozřejmě mohou nastat v každém zaměstnání?
Jenom to upřesním, pracuji jako ošetřovatelka. Práce na LDN a vůbec v nemocnici je dost náročná, jak po fyzické, tak po psychické stránce. Karate se věnuji už 23 let a je to určitá životní cesta. Není jenom o tom cvičení, člověk se stále zdokonaluje v podobě myšlení a jednání. A proto i díky cvičení karate sama vím, že mě to hodně pomáhá i v práci zvládat stresové situace, které můžou nastat. A za to moc děkuji, že jsem tu cestu našla u sebe.

Co vás čeká v posledních dvou měsících tohoto roku?
Do prosince mě čekají ještě čtyři zajímavé akce a to v listopadu Grand Prix Ostrava, mistrovtví Evropy WSF, mistrovství ČR FSKA a v prosinci mistrovství ČR WKF.

ptal se Alex Neugebauer

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.