Bodovou naději sebral mužům na Chodově kolaps ve třetí třetině

0 30

Dlouho úřadujícího mistra trápili. Po dvě třetiny mu byli více než vyrovnaným soupeřem. Přesto nakonec florbalisté České Lípy odjeli z pražského Jižního Města poraženi s nejvyšší porážkou sezony. Dosud neporaženému Chodovu podlehli po kolapsu ve třetí třetině vysoko 3:10.

Domácí přitom vlétli do utkání skvěle a už na začátku druhé třetiny se ujala střela Strachoty. Přesto ještě do přestávky našli svěřenci trenérky Bartošové odpověď. Pěknou kombinaci s Kněžourem zakončil ranou pod břevno Novák a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1. Ani začátek druhé třetiny Českolipským příliš nevyšel. Rychle rozehraná standardní situace vedla ke gólu bývalého českolipského juniora Pražana a Chodov zase vedl.

Nicméně Severočeši pokračovali ve výborném a koncentrovaném výkonu. Odměnou jim byla otočka ve skóre. Bříškovu střelu usměrnil za záda Baráka Slaný a o necelé dvě minuty později potrestal nedůraz domácích florbalistů na brankovišti třetí brankou České Lípy pohotový Jansa. Přesto ještě ve druhé třetině se hráči Chodova dostali zpět do vedení. Nejprve šťastně vyrovnal Maxa a po špatně sehrané přesilovce a návratu vyloučeného Vávry dokázal stejný hráč v závěru druh dvacetiminutovky upravit na 4:3.

Přesto slibný výkon hostů dával před poslední třetinou naději na bodový zisk. Nic takového se ale nestalo. Chodov ve třetí třetině jednoznačně dominoval a kombinacemi do prázdné branky neustále navyšoval skóre. Vacenovský s Matejčíkem nejprve zápas po podobných akcích rozhodli, v přesilovce pak zvýšil na 7:3 přesnou bombou Ondrušek. Stejný hráč pak zakončil další famózní kombinaci Pražanů, podobně se zapsali do listiny střelců i Vávra s Matejčíkem. Další gólový příval v Ponomarevově brance pak zabrzdil až českolipský time-out, přesto Severočeši poprvé v sezoně inkasovali v zápase deset branek.

9. kolo Tipsport Superligy
Fat Pipe Florbal Chodov – FBC 4CLEAN Česká Lípa 10:3 (1:1, 3:2, 6:0)
Branky: 2. Strachota, 23. Pražan, 35. a 39. Maxa, 43. Vacenovský, 45. a 53. Matejčík, 49. a 51. Ondrušek, 53. Vávra – 17. Novák, 30. Slaný, 32. Jansa.
Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:15. Diváci: 175.

Tagged with:

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.