Atletické ohlédnutí

0 44

Atleti nespí ani v zimě. Od počátku ledna se rozjíždí halová sezóna, do které už úspěšně nastoupili i atleti AC Česká Lípa. Ale přece jen dlouhé zimní večery přímo vybízejí k ohlédnutí za loňským rokem. A je to ohlédnutí velice příjemné.

Atleti si v loňském roce vedli velice úspěšně. Zásluhou na tom má výbor vedený Romanem Málkem, podpora města Česká Lípa a řady dalších subjektů a také neúnavná práce trenérů, kteří ve svém volnu pracují především s mládeží a mají velký podíl na dosažených výsledcích.

I když je atletika individuální sport, velká pozornost je věnována soutěži družstev. Již dlouhá leta je ozdobou oddílu družstvo žen, které startovalo v první lize a pod vedením Milana Németha staršího obsadilo pěkné šesté místo, což znamená, že českolipské atletky uvidíme v této soutěži i v příštím roce. Výborně si vedly také juniorky, které překvapivě porazily v krajském přeboru favorizovaný LIAZ Jablonec a postoupily na Mistrovství Čech, kde obsadily sedmé místo. Další družstva startovala v krajském přeboru a vybojovala několik krajských medailí. Muži obsadili třetí místo, mladší žáci byli druzí, nejmladší žákyně třetí a nejmladší žáci svoji soutěž korunovali vítězstvím ve finále krajského přeboru.

Ještě více se dařilo v soutěžích jednotlivců, Co do zisku republikových medailí a reprezentačních startů jde pravděpodobně o nejúspěšnější rok v takřka sedmdesátileté historii oddílu. Nejpilnějším sběratelem republikových medailí se stal Junior Josef Adámek, který získal v hale dva bronzy, jednak ve skoku vysokém a také v trojskoku. Opravdový vrchol přišel na juniorské mistrovství ČR v Třinci, kde suverénním způsobem vybojoval titul mistra ČR ve skoku vysokém výkonem 210 cm a v Kladně na MČR do 22 let přidal v téže disciplíně stříbro. Co do kvality medailí ho překonala Kristýna Čechlovská. Měla sice o medaili méně, ale zato přivezla Zlato z disku v kategorii juniorek a také v kategorii do 22 let a stříbro v kladivu v juniorské kategorii. Navíc stříbro v disku do 22 let vybojovala Veronika Süssnerová, další úspěšná atletka našeho klubu. Na dvaadvacítkách přidala zlato Tereza Hrochová v běhu na 5000 m a českolipská výprava se tak zařadila na tomto mistrovství mezi nejúspěšnější kluby ČR. Tito závodníci také reprezentovali ČR v mezistátních utkáních. V utkání do 22 let startovali diskařky Kristýna Čechlovská a Veronika Süssnerová a běžkyně Tereza Hrochová, za juniorskou reprezentaci potom startovala opět Kristýna Čechlovská v disku, ta sviji disciplínu vyhrála, Josef Adámek, ten byl třetí ve skoku vysokém a zmínit bychom měli i další juniorskou reprezentantku, trojskokanku Ivu Reicheltovou, která nyní nosí brněnský dres, ale žákovská léta prožila v AC Česká Lípa.

Medailovou kolekci doplnili běžci. Ondřej Chour vybojoval na mistrovství ČR v přespolním běhu v kategorii mužů mílařů stříbrnou medaili a Adéla Veselá přidala bronz v juniorské kategorii mistrovsví ČR v běhu na 10 km na Běchovicích.

S výčtem úspěchů bychom mohli pokračovat i nadále. Ať už dalšími starty na MČR či na významných závodech, 36 tituly krajských přeborníků, které závodníci AC Česká Lípa vybojovali atak dále. Ale atleti místo podřimování na vavřínech a počítání úspěchů, již opět trénují a také zaznamenali několik úspěchů v začínajícím roce.

Tagged with:

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.