V atletické lize škol zvítězila ZŠ Špičák.

0 167

V úterý 25. dubna vyvrcholil 17. ročník ligy škol závěrečnými běhy. A opět jsme zaznamenali výborné výkony. Kategorie potěr absolvovala 400 m a nejlépe si zde vedli Adéla Novotná ze ZŠ Partyzánská a Štěpán Kmoch ze ZŠ Pátova. Nejmladší žactvo již běželo, stejně jako všechny starší kategorie, 800 m. Tady zvítězila Amálie Lorencová ze ZŠ Dr. Tyrše za 2:59,0 a nejrychlejším chlapcem byl v této kategorii Jonáš Samek ZŠ 28. října za 2:56,6. Velice dobrého času, 2:42,9, dosáhla mladší žákyně Lucie Peškařová ze ZŠ Slovanka a nejlepším mladším žákem byl Otakar Malý ze ZŠ 28. října, který 800 m uběhl za 2:30,9. Nejrychlejší starší žákyní byla Anna Středová ze ZŠ Partyzánská, čas 2:40,6 a v kategorii starších žáků, proběhl cílem jako první, Petr Stránský v kvalitním čase 2:15,3 min. Jako první žena se objevila v cíli za 2:37,4 min Adéla Veselá a v kategorii mužů se umístil na prvním místě Vít Nováček za 2:33,5.

Potom již nastalo očekávané vyhlašování, nejprve jednotlivců, a po nich nejlepší patnáctky. Na prvních místech absolutního pořadí byla bodová shoda a tak o vítězce rozhodl větší počet prvních míst, a ten hovořil pro Domniku Širlovou ze ZŠ Pátova. Amálie Lorenzová ze ZŠ dr. M. Tyrše a Lucie Peškařová ze ZŠ Slovanka měly bodový zisk absolutně stejný, a tak se podělily o místo druhé.

Vrcholem celé soutěže je vždy vyhlášení nejlepších škol. Na nejvyšší stupínek se s velikým jásotem vyřítili žáci ze ZŠ 28. října, 2. místo obsadila ZŠ Pátova a na třetím místě se umístila ZŠ Dr. M. Tyrše.

Pořadatele z AC Česká Lípa potěšil tradičně velký zájem dětí o tuto akci, i přes to, že počasí opakovaně zkoušelo odolnost sportovců i rozhodčích, a děkují partnerům, kteří přispěli cenami. Jedná se především o firmu Hervis, Jizerské pekárny Česká Lípa a sklárnu Ajeto. Upomínkové předměty věnovalo také město Česká Lípa, které na vyhlášení zastupovala místostarostka paní Šafránková a poděkování patří i starostce paní Žatecké, která převzala nad akcí záštitu.