Loading...
AtletikaHlavní

V atletické lize škol zvítězila ZŠ Špičák.

V úterý 25. dubna vyvrcholil 17. ročník ligy škol závěrečnými běhy. A opět jsme zaznamenali výborné výkony. Kategorie potěr absolvovala 400 m a nejlépe si zde vedli Adéla Novotná ze ZŠ Partyzánská a Štěpán Kmoch ze ZŠ Pátova. Nejmladší žactvo již běželo, stejně jako všechny starší kategorie, 800 m. Tady zvítězila Amálie Lorencová ze ZŠ Dr. Tyrše za 2:59,0 a nejrychlejším chlapcem byl v této kategorii Jonáš Samek ZŠ 28. října za 2:56,6. Velice dobrého času, 2:42,9, dosáhla mladší žákyně Lucie Peškařová ze ZŠ Slovanka a nejlepším mladším žákem byl Otakar Malý ze ZŠ 28. října, který 800 m uběhl za 2:30,9. Nejrychlejší starší žákyní byla Anna Středová ze ZŠ Partyzánská, čas 2:40,6 a v kategorii starších žáků, proběhl cílem jako první, Petr Stránský v kvalitním čase 2:15,3 min. Jako první žena se objevila v cíli za 2:37,4 min Adéla Veselá a v kategorii mužů se umístil na prvním místě Vít Nováček za 2:33,5.

Potom již nastalo očekávané vyhlašování, nejprve jednotlivců, a po nich nejlepší patnáctky. Na prvních místech absolutního pořadí byla bodová shoda a tak o vítězce rozhodl větší počet prvních míst, a ten hovořil pro Domniku Širlovou ze ZŠ Pátova. Amálie Lorenzová ze ZŠ dr. M. Tyrše a Lucie Peškařová ze ZŠ Slovanka měly bodový zisk absolutně stejný, a tak se podělily o místo druhé.

Vrcholem celé soutěže je vždy vyhlášení nejlepších škol. Na nejvyšší stupínek se s velikým jásotem vyřítili žáci ze ZŠ 28. října, 2. místo obsadila ZŠ Pátova a na třetím místě se umístila ZŠ Dr. M. Tyrše.

Pořadatele z AC Česká Lípa potěšil tradičně velký zájem dětí o tuto akci, i přes to, že počasí opakovaně zkoušelo odolnost sportovců i rozhodčích, a děkují partnerům, kteří přispěli cenami. Jedná se především o firmu Hervis, Jizerské pekárny Česká Lípa a sklárnu Ajeto. Upomínkové předměty věnovalo také město Česká Lípa, které na vyhlášení zastupovala místostarostka paní Šafránková a poděkování patří i starostce paní Žatecké, která převzala nad akcí záštitu.

Foto: Milan Németh

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.