Atleti AC přivezli z přeboru 11 medailí.

0 146

V sobotu 3. února se v jablonecké hale konal krajský přebor staršího žactva, dorostu a juniorů v atletice. Mezi atlety AC Česká Lípa bylo několik kandidátů, kteří odjeli bojovat o některé z medailí, výsledek však ještě předčil očekávání. Čtyři medaile přivezli koulaři, z toho dvě zlaté. U dvojice Stránský a Effler se ve zlato doufalo, nečekaným bonusem ale bylo velice výrazné posunutí osobních rekordů. Petra Stránského v kategorii žactva vynesl dokonce výkon 13,84 na průběžné třetí místo letošních republikových tabulek. Junior Jan Effler vylepšil vrhem 14,80 m o rovný metr svůj nedávný oddílový rekord. Bronzové medaile přidala dorostenka Dominika Širlová s 10,85 m a žákyně Anička Středová 9,68 m. Úspěšní byli českolipští i v bězích. Všestranný žák Petr Stránský zvítězil i v běhu na 150 m za 18,97 s a zlato vybojoval mezi žáky i Jiří Dlouhý v běhu na 800 m za 2:16,31 min. Stříbro v běhu na 800 m přidala dorostenka Vendulka Ryšavá za 2:32,95 min a stejnou medaili získal junior Vítek Nováček v běhu na 1500 m za 4:54,88 min. Na prázdno nevyšli ani skokani. Dorostenka Vendulka Ryšavá byla druhá v trojskoku výkonem 10,40 m, stříbro vybojoval také žák Vojtěch Bogyo ve skoku vysokém za 160 cm. A bronzová byla v kategorii dorostenek Kateřina Klímová za 453 cm.

V neděli startoval v rámci pražského přeboru Ondřej Chour a vylepšil si letošní výkon v běhu na 1500 m na vynikajících 3:57,78 min. Svoje letošní maximum vylepšil i Josef Adámek ve skoku vysokém, když překonal laťku ve výšce 199 cm.

V sobotu si výškaři vyzkouší svoji formu na Jablonské laťce.